Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Peniaze & bohatstvo

Veci, na ktoré by sme mali míňať viac peňazí

Namiesto toho, aby ste míňali svoje peniaze na veci, ktorých hodnota bude klesať, by ste sa mali zamerať na nákup vecí, ktoré budú pre vás prínosné dlhodobo. Na niečo, čo vám prinesie neutíchajúce spomienky a pomôže vám vylepšiť váš život.

Margielyn Musser odporúča, aby ste svoje peniaze viac míňali na týchto päť vecí:

1. Vzdelanie – môžete sa naučiť nový jazyk alebo nejakú zručnosť. Niektorú kurzy môžu byť drahé, ale vyplatia sa – naučíte sa niečo, čo s vami zostane a čo v budúcnosti ešte využijete vo svoj prospech.

2. Cestovanie – cestovanie vie byť drahé, ale vytvára spomienky, ktoré budú s vami do konca života. Platí to pritom o dobrých aj zlých skúsenostiach, na ktorých sa s odstupom času vieme aj zasmiať. Spoznáte nové krajiny, nové kultúry, oddýchnete si od bežného života a možno aj získate nový nadhľad.

3. Hudba – môžete si svoju hudobnú knižnicu rozšíriť o nové žánre alebo spoznávať nové kapely. Tiež môžete ísť na koncerty, ktoré vám vytvoria spomienky. Tiež môžete investovať do učenia sa hrať na hudobnom nástroji, čo by ste mohli ďalej posúvať na svoje deti, vnúčatá.

4. Knihy – knihy podporujú vašu fantáziu a pomáhajú vášmu mozgu. Môžu byť zdrojom zábavy, ale aj studnicou poznatkov, ktoré môžete prenášať z generácie na generáciu.

5. Jedlo – raz za čas by ste mali ísť do reštaurácie a vyskúšať nové jedlo. Vie to byť cennou skúsenosťou, na ktorú budete môcť spomínať a ktorá rozšíri vaše obzory. A moment, ktorý si vychutnáte.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist