Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Rozviňte si sebadisciplínu týmito 7 krokmi | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Osobný rast

Rozviňte si sebadisciplínu týmito 7 krokmi

Nájsť si čas na veci, ktoré chceme robiť, je ľahké. Nájsť si čas na veci, na ktoré sa necítime, už také ľahké nie je. Sebadisciplína je jedným z nástrojov, ako zvýšiť svoju produktivitu a šancu na úspech.

Dobrou správou je, že sebadisciplína nie je vrodený dar, ale schopnosť, ktorá sa dá naučiť. Rick Riddle pred pár rokmi priniesol sedem krokov, ktoré vám pomôžu k jej rozvoju:

1. Majte dennú rutinu – vybudovať si zvyk, ako aj lepšiu sebadisciplínu, chce vytvoriť si zoznam úloh, ktoré budete robiť každý deň. vytvorte si svoju pracovnú rutinu, svoj pracovný postup, ktorý budete dodržiavať. Nakoniec sa stane vaším zvykom.

2. Striedajte príjemne s nepríjemným – dobrá taktika je striedať veci, ktoré chcete urobiť, s vecami, ktoré musíte urobiť. Pomôže vám to udržať motiváciu na vysokej úrovni a naučíte sa, že aj nepríjemné úlohy sa dajú v pohode zvládnuť.

3. Pripomínajte si dôsledky nesplnenia úloh – niekedy vás niektoré úlohy nebudú vôbec motivovať, ale vy si musíte pripomenúť, prečo ich musíte urobiť a čo sa stane, ak ich neurobíte. Väčšinou sú dôsledky negatívne.

4. Naplánujte si prestávky a odmeny – umožnite si oddýchnuť a dať sa znovu dokopy. Stanovte si určité obdobia dňa, v ktoré budete mať priestor na oddych. Tiež si môžete naplánovať odmeny, keď splníte nepríjemnú úlohu.

5. Zorganizujte si pracovisko – ide o psychologickú záležitosť. Keď budete mať poriadok na pracovisku, budete mať poriadok aj vo svojej práci. Budete sa ľahšie koncentrovať a ľahšie vám to pôjde od ruky.

6. Rozprávajte sa sami so sebou – nahlas alebo len vnútorne, rozprávajte sa. Motivujte sa, vyzývajte sa k neodkladaniu úloh. Vedci ukázali, že väčšina géniov hovorí sama so sebou.

7. Myslíte na vaše väčšie ciele – ak je to nutné, vytvorte si aj pripomienky, ktoré vám budú myseľ smerovať na váš veľký cieľ. Ten by mal byť dostatočne motivujúci k tomu, aby ste si vytvorili lepšiu sebadisciplínu a robili aj veci, ktoré možno nie sú príjemné, ale sú na dosiahnutie cieľa nevyhnutné.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist