Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Život & vzťahy

Tri efektívne spôsoby, ako sa vyrovnať s tlakom a stresom vo vašom živote

V súčasnom uponáhľanom svete, ktorý je orientovaný na kariérny progres, sa ambiciózni ľudia nevyhnú stresu. Pod tlak sa však môže dostať každý. Teraz si však osvojíme jednoduché, ale efektívne spôsoby, ako tlak a stres potlačovať.

Trochu tlaku nikdy nie je na škodu, pretože nám pomáha pracovať efektívnejšie. Ak však tlak a stres prejdú cez určitú hranicu, treba zazvoniť na poplach. Aby ste ich úroveň udržali čo možno najnižšiu, mali by ste praktizovať nasledujúce tri veci:

1. Pravidelné uvedomelé dýchanie
Určite poznáte radu, že keď vás čaká ťažká skúška a ste nervózni, tak sa máte zhlboka párkrát nadýchnuť. Táto rada vychádza z toho, že pri akútnom strese sa zrýchľuje dýchanie, a funguje. Keď ju však vezmete na trochu vyššiu úroveň, stane sa vašim väčším pomocníkom. Ak sa potrebujete vyrovnávať so stresom, musíte si osvojiť zvyk každodenného uvedomelého dýchania. Stačí vám päť minút denne na to, aby ste sa posadili, uvoľnili a pomaly a hlboko dýchali tak, že si budete každý nádych a výdych uvedomovať. Budete si uvedomovať, ako sa vaše brucho rozširuje a sťahuje. Výsledky sa dostavia vcelku rýchlo.

2. Pravidelné cvičenie
Pravidelne by ste mali aj cvičiť. Vykompenzovať stres a napätie pomôže, ak budete cvičiť napríklad každý pracovný deň. Cvičenie totiž okrem toho, že buduje svaly, silu a reguluje vašu hmotnosť, má pozitívny vplyv aj na vaše zdravie, či už fyzické alebo mentálne. Počas cvičenia sa do tela vyplavujú endorfíny. Tieto „hormóny šťastia“ bojujú proti bolesti a stresu. Budete sa tak cítiť aj energickejšie. Cvičiť môžete s činkami i aeróbne – beh, bicyklovanie, plávania.

3. Pravidelné sociálne interakcie
Samota nikomu neprospieva a pokiaľ ste človekom so stresujúcim povolaním, dokáže vám viac uškodiť ako pomôcť – tlak a stres budú väčšie. Preto je pre vás obzvlášť dôležité, aby ste sa obklopovali ľuďmi. Stretávajte sa s rodinou, priateľmi, nevyhýbajte sa spoločenským udalostiam. Šťastné manželstvo a dobré sociálne vzťahy vedia veľmi pomôcť v boji so stresom a tlakom.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist