Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Tuky z lásky? Zabráňte im týmito tipmi! | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Zdravie & vitalita

Tuky z lásky? Zabráňte im týmito tipmi!

To, že človek vo vzťahu je náchylnejší na priberanie je všeobecne známa pravda. Teraz ju dokázali aj britskí vedci, ktorí poukazujú na to, že 62 % žien značne pribralo, keď sa dostalo do romantického vzťahu. V tomto článku sa pokúsime predostrieť tipy, ktorými budeme „tukom z lásky“ vzdorovať.

1. Nezabudnite na priateľov, ktorí vás udržiavali v kondícii

Je ľahké stratiť kontakt s priateľmi, keď ste po uši zamilovaná do svojho nového objektu túžby. Nemali by ste však zabúdať na priateľky, hlavne tie, ktoré vás udržiavajú v kondícii. Namiesto toho, aby ste s nimi vysedávali v kaviarni, dobiehajte spolu zameškané v posilňovni.

2. Praktizujte rande v pohybe

Veľa párov sa uspokojí s rande v kine alebo v reštaurácii. Prechádzky však majú svoje čaro takisto a ešte k tomu prispievajú k lepšiemu zdraviu a páleniu kalórií. Nie je to jediný spôsob, ako sa počas rande hýbať. Môžete chodiť na cykloturistiky, ísť si zahrať tenis či zaplávať na kúpalisko.

3. Pred večerou spáľte kalórie navyše

Ak viete, že vás v daný deň čaká romantická večera v reštaurácii, snažte sa pred ňou venovať aspoň 15 minútam kardiovaskulárneho cvičenia navyše. Spálite tým ďalšie kalórie, a tak znížite nepriaznivé účinky viacchodového jedenia.

4. V reštaurácii si vyberajte netučné jedlá

Ak už ste v reštaurácii, je veľmi ľahké objednať si niečo lákavé, no zároveň nezdravé. Ak sa chcete udržať vo forme, zvoľte si radšej niečo netučné. V skratke to znamená, že si budete vyberať jedlá s chudým mäsom (napr. kuracie prsia, ryby) a bohaté na zeleninu. Treba sa vyhýbať bielemu pečivu, vysmážaným jedlám, syrom, krémovým jedlám a tučným mäsám.

5. Nemusíte jesť to, čo váš partner

Ak má váš partner rád nejaké nezdravé jedlo, to, že ste s ním vo vzťahu neznamená, že ho musíte jesť s ním. Vyberte si niečo lepšie a v tom ideálnom prípade skúste naučiť na zdravšie jedlá aj vašu polovičku. Namiesto sladkostí voľte ovocie, namiesto slaných keksov voľte orechy alebo výrobky z celozrnnej múky.

6. Vyberte si menšie zlo

Nemusíte si úplne zakazovať občasné potešenie zo sladkostí. Ak si chcete takýmto spôsobom potešiť chuťové poháriky, raz za čas nezaškodí ani pásik čokolády (ideálne tmavej) alebo čokoládou poliata jahôdka.

7. Navarte si doma

Ušetríte peniaze, eliminujete nadbytočné kilá a posilnite si partnerský vzťah. To všetko získate vtedy, ak si obed alebo večeru pripravíte doma vo dvojici. Budete mať plnú kontrolu nad tým, čo nakoniec zjete, a budete spolu robiť niečo zmysluplné.

8. Vyhnite sa alkoholu

Vyhnite sa zbytočným alkoholickým nápojom, ak ste na nejakej oslave alebo športovom podujatí. Prípitok vás nezabije, ale zbytočne to nepreháňajte. Poznáte pojem prázdne kalórie? Vďaka alkoholu ich prijmete hromadu.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist