Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Osobný rast

Ako prelomiť zlozvyky? Týmito štyrmi krokmi

Chcete prestať fajčiť? Chcete sa vzdať alkoholu? Či chcete len opustiť od pasivity a žiť aktívnejšie? Potom je čas, aby ste sa týchto zlozvykov zbavili. Ako na to? Poradia vám štyri kroky od Susie Moore.

Je možné nahradiť zlý zvyk dobrým zvykom. Stačí ochota a následne postupnosť týchto krokov:

1. Urobte rozhodnutie vy samotní
Zmena nie je ľahká vec, pretože rutina u nás vzbudzuje pocit známosti, ktorý podporuje naše pohodlie. Je to ešte horšie, ak zmeny vyplýva z rozhodnutia niekoho iného. V prvom rade sa teda musíte uistiť, že rozhodnutie robíte vy samotní. Vy ste tou osobou, ktorá by chcela prelomiť starý zlozvyk.

2. Buďte v blízkosti správnych ľudí
Hovorí sa, že ak sa nechcete pošmyknúť, tak nemáte chodiť tam, kde je klzko. V praxi to znamená, že by ste sa mali držať ďalej od miest a ľudí, ktorí na vás majú v otázke daného zlozvyku negatívny vplyv. Naopak, mali by ste sa obklopovať pozitívnymi ľuďmi, ktorí vám k trvalej zmene len pomôžu.

3. Rozptýľte sa
Ak po niečom túžite a tie pocity sa vás začínajú zmocňovať, mali by ste začať robiť niečo, čím by ste prišli na iné myšlienky. Mali by ste sa rozptýliť nejakou činnosťou, ktorá vás oddiali od podľahnutia pokušeniu. Sedíte pred televíziou a neskutočne vám chutí sladké? Postavte sa a začnite si upratovať izbu.

4. Nezabudnite sa odmeniť
Hlavne, keď cítite, že sa niečomu stránite a začína vás to obmedzovať, by ste mali myslieť na to, aby ste tieto pocity vykompenzovali uspokojením z odmeny. Dajte si určité ciele, za ktorých splnenie sa odmeníte. Napríklad týždeň bez cigarety vám vyslúži masáž, mesiac vstupenku na koncert, polrok dovolenku.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist