Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Práca & podnikanie

Prečo nečakať s úlohami až do poslednej chvíle?

Máte uzávierku, do ktorej musíte splniť nejakú úlohu alebo dokončiť projekt, no ešte stále vám do nej zostáva veľa času. Môže vás to lákať k tomu, že svoju prácu budete odkladať na poslednú chvíľu, čo na vás zvýši tlak a zvýši aj riziká vášho neúspechu. A to chcete?

Toto je 10 dôvodov, prečo by ste nemali čakať s pracovnými úlohami až do poslednej chvíle:

1. Znížite si tým stres – niekto rád pracuje pod časovým tlakom, ale stres nie je pozitívny pre vaše mentálne i fyzické zdravie. takto si pritom vytvárať stresy sami sebe.

2. Budete mať priestor na nečakané situácie – aj keď si myslíte, že máte na splnenie úlohy ešte dosť času, môže sa vyskytnúť niečo nečakané, vďaka čomu už viac nebudete stíhať.

3. Budete sa cítiť lepšie – ak pracujete v pokoji, tak sa cítite lepšie. Skutočne vám prináša pozitívne pocity vedomie, že ste s prácou popredu.

4. Budete mať čas na zlepšovanie – ak sa s prácou ponáhľate, zvyšuje sa šanca, že to nebude vaše najlepšie dielo. Ak máte dostatok času, môžete pracovať poctivo, učiť sa nové veci a prichádzať s lepšími riešeniami.

5. Nepremárnite príležitosti – ak napokon nesplníte termín odovzdania práca, nemusíte už viac dostať druhú šancu. Neriskujte.

6. Vyhnete sa trestom – mnoho projektov má v zmluvách zakotvené postihy, ak sa práce nestihne urobiť načas alebo dostatočne kvalitne. Ak by tomu tak aj nebolo, potrestalo by vás už len to, že by ste zo situácia vyšli ako nespoľahliví.

7. Podporíte si reputáciu – ak prácu odovzdáte dobre vykonanú a načas, prípadne v predstihu, zlepšíte si tým svoju reputáciu.

8. Uvoľnite si myseľ – keď si veci odkladáte, dlhšie o nich premýšľate. Keď úlohu splníte, budete si ju môcť vyškrtnúť a uvoľniť si myseľ na niečo iné.

9. Môžete sa venovať dobročinnosti – vždy by ste si mali splniť svoje povinnosti predtým, ako budete niekde robiť niečo prospešné ako dobrovoľník. Ak po tom túžite a skončíte skôr, tak budete mať na to priestor.

10. Budete motivovanejší – ako už sme spomínali, byť s niečím popredu vytvára dobré pocity. Ešte lepšie ich budete mať, keď niečo ukončíte skôr, ako by ste mali. Motivuje vás to do ďalších činností v rôznych oblastiach vášho života.

zdroj: timemanagementninja

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist