Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

7 tipov od psychológov, ktoré vám zvýšia motiváciu

Máte problém udržať si v práci motiváciu? Pre úspech v akomkoľvek profesionálnom prostredí je dôležitá. Ak si ju chcete zvýšiť, mohlo by vám pomôcť nasledujúcich sedem tipov, ktoré sú podporené vedeckou psychológiou.

1. Pripomeňte si, čo na vašej práci máte radi – motivovať vás môžu externality, ako sú peniaze, uznanie, pochvala. Je však dôležité nájsť aj vnútornú motiváciu, ktorú podporuje hlavne radosť z vykonávania práce. Napíšte si preto zoznam vecí, ktoré na svojej práci máte radi.

2. Nájdite svoje „prečo“ – vnútornú motiváciu si zvýšite aj tým, že si pripomeniete dôvody, prečo ste vôbec danú prácu začali robiť. K čomu vám je prínosná, s čím vám pomáha a k čomu by vás mohla priviesť z dlhodobého hľadiska? Stanovte si jasný zmysel.

3. Očakávajte určitú mieru odmietnutí – namiesto toho, aby ste sa báli odmietnutia, ktoré príde znenazdajky, očakávajte, že sa s niekoľkými odmietnutiami v živote stretnete a že je to normálne súčasť života.

4. Vnímajte potenciálne prekážky ako príležitosti – výskumy dokazujú, že vysoko úspešní ľudia sú orientovaní na dosahovanie cieľov a nie na vyhýbanie sa zlyhaniam. Vysoko motivovaných ľudí motivuje uspokojenie zo zdolávania ťažkých úloh. Prekážky vnímajú ako príležitosti.

5. Stanovujte si krátko- a strednodobé ciele – je dôležité mať ciele dlhodobé na ďalších 5 až 10 rokov, ale zo psychologického hľadiská sú dôležitým motorom aj krátkodobé ciele, ktorých dosahovanie vás motivuje k ďalšej činnosti.

6. Pamätajte si, že to nie je osobné – odmietnutia a komplikácie znižujú motiváciu najmä u ľudí, ktorí si ich berú veľmi k srdcu. Ľudia sú sociálne bytosti, ale ak budete brať všetko osobne, budete aj bytosťou neproduktívnou.

7. Choďte na prechádzku – ak cítite nepokoj alebo frustráciu, ak vás opúšťa po hodinách v práci motivácia, postavte sa a odíďte z tejto situácie. Doslova opustite svoje pracovisko a choďte sa poprechádzať, prevetrať hlavu. Porozprávajte sa s niekym, urobte niečo, pri čom sa uvoľníte, a potom sa znovu pokúste koncentrovať na danú úlohu

zdroj: Leslie Yeh

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist