Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Peniaze & bohatstvo

Finančné kroky, ktoré musíte urobiť po tridsiatke

Pre mnohých ľudí sú 30. roky života bodom zvratu. Aj zanedbávanie financií začne čoraz viac ovplyvňovať naše vyhliadky. Ak ste teda už oslávili 30. narodeniny, mali by ste sa prinútiť k tomu, aby ste boli finančne zodpovednejší a urobili nasledujúcich päť krokov.

1. Vytvorte si pohotovostný fond – mal by zahŕňať sumu peňazí, ktorá by dokázala pokryť všetky životné náklady minimálne na tri mesiace, optimálne až na pol roka. Tento fond vás podrží, keď sa dostanete do neočakávanej situácie.

2. Zbavte sa dlhov – vďaka pohotovostnému fondu nebudete musieť vytvárať nový dlh, ale zároveň by ste mali pracovať na tom, aby ste sa čo najskôr zbavili existujúcich dlhov, aby ste mohli začať šetriť viac peňazí do budúcna.

3. Začnite myslieť na dôchodok – jedného dňa by ste sa mohli dostať na dôchodok a ak ho chcete mať relatívne pohodlný, nemali by ste sa spoliehať len na povinné minimum. Plánujte, šetrite a robte rozhodnutia, ktoré vám pomôžu prilepšiť si na starobu.

4. Zvážte životnú poistku – ak máte vo svojom živote ľudí, ktorí na vás finančne závisia alebo ktorí by finančne trpeli vašou smrťou, potrebujete životnú poistku. Dobrá poistka vás uchráni aj pri prípadnej nečakanej invalidite.

5. Vytvorte si závet – okrem toho, že jasne dáte najavo, ako chcete, aby bol prerozdelený váš majetok, celkom pri tejto skúsenosti vytriezviete a možno si nejaké veci lepšie uvedomíte. Uistite sa, že závet bude spísaná formálne správne, aby bola reálne aj použiteľná.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist