Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Naučte sa dosiahnuť svoje ciele raketovou rýchlosťou

Ak si stanovíte nejaký cieľ, určite sa neviete dočkať, kedy ho dosiahnete. Mnohokrát sa však stane, že sa na ceste objavia prekážky a celý proces sa spomalí. Niekedy to vedie ak k tomu, že sa človek vzdá svojich ambícií. Ako tomu však zabrániť a dosiahnuť svoje ciele rýchlo?

Čo musíte urobiť, aby ste svoj cieľ dosiahli čo najskôr?

1. Zvoliť si správny cieľ - uistite sa, že si hneď na začiatku stanovíte správny cieľ. Aký je správny? Taký, ktorý je výzvou, ale je aj dosiahnuteľný. Ak si dáte príliš veľké ciele, časom vás aj opustí chuť ich dosiahnuť. Uistite sa teda, že cieľ je realistický. Ak je aj napriek tomu veľký, rozložte si ho na menšie, aby ste k nemu prišli postupne a neodrádzal vás.

2. Zreteľne si cieľ zapísať - ciele nie sú len o tom, aby ste si ich povedali v mysli. Ak ich neprenesiete na papier, zmenšujete pravdepodobnosť ich dosiahnutia. Zapísať si ich musíte jasne. Čím budú zapísané jasnejšie, tým ľahšie bude pre vás ich dosahovanie. Vždy sa na ne potom budete môcť pozrieť a budete hneď vedieť, kde ležia vaše priority.

3. Plne sa k cieľu zaviazať - zaviažte sa k tomu, že budete pracovať na projekte až pokým nedosiahnete svoj cieľ. Zaviažte sa k cieľu, sústreďte svoju pozornosť k nemu a ignorujte veci, ktoré vás rozptyľujú. Zaviažte sa, že budete na ňom pracovať aj vtedy, keď sa vám nebude chcieť.

4. Vytvoriť si mapu - hneď ako budete mať svoj cieľ zapísaný a budete k nemu zaviazaní, vytvorte si akčný plán. Vytvorte si akúsi mapu, ktorej sa budete držať, kým neprídete do cieľa. Budú v nej zapísané kroky, ktoré musíte podniknúť, aby ste cieľ dosiahli. Väčšie kroky si rozložte na menšie a takisto si určte nejaké medzníky – menšie ciele, ktoré vedú k tomu hlavnému.

5. Začať okamžite konať - nemusíte čakať na povolenie ani na správnu chvíľu. Musíte začať konať hneď, ako viete, čo a ako chcete dosiahnuť. Nebojte sa vykročiť. Čím skôr začnete, tým lepšie.

6. Každý deň urobiť krok k naplneniu cieľa - vaše veľké ciele sa nenaplnia zo dňa na deň, preto musíte byť trpezliví a plniť si každý deň úlohy, ktoré vás krok po kroku k cieľu dovedú. Ak ho chcete dosiahnuť rýchlo, musíte pracovať dennodenne.

7. Udržovať si motiváciu - skvelým spôsobom, ako si udržať motiváciu, je oslavovať aj malé víťazstvá. Aj keď dosiahnete malý medzník, buďte so sebou spokojní, berte to ako víťazstvo v športe, vydýchnite si a poprípade si doprajte aj nejakú odmenu.

8. Nebáť sa požiadať o pomoc - nie všetko môžete dosiahnuť sami, a práve vtedy, keď cítite bez nádej, je riziko, že sa v cesta za svojím cieľom zaseknete. Vtedy by ste však mali nabrať odvahu a požiadať o pomoc niekoho skúsenejšieho alebo kvalifikovanejšieho.

9. Prestať sa vyhovárať - namiesto toho, aby ste využívali výhovorky na to, že nekonáte, skúste s nimi bojovať tak, že si napíšete skutočný dôvod, prečo nemôžete na svojom cieli pracovať. Ak vám okolnosti naozaj neprajú, tak je to v poriadku. Ak sa vám však len nechce, tak to už v poriadku nie je. Ani uprednostňovanie zábavných aktivít, ako sú televízia, sociálne siete či kamaráti. Tomu sa môžete venovať aj neskôr.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist