Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Päť znakov, že vaše priateľstvo je toxické | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Život & vzťahy

Päť znakov, že vaše priateľstvo je toxické

Ak chcete byť šťastnejší, mali by ste si dobre vyberať osoby, s ktorými budete v priateľskom vzťahu. Ak o niektorom zo vzťahov pochybujete, nasledujúcich päť znakov vám jasne povie, či je daný človek pre vás toxický.

Toxické kamarátstvo môže vo vás vyvolávať zlé pocity, podporovať stres, znižovať sebavedomie a zvyšovať emocionálnu bolesť. Ukončite alebo sa snažte riešiť vzťah dohovorom, ak o vašom kamarátovi platí toto:

1. Nikdy sa neopýta, ako sa vám darí – hovorí veľa o sebe, zdôveruje sa so svojimi problémami, ale vás sa neopýta, ako sa máte a ako sa vám darí. Nie je dobrým poslucháčom a máte dojem, že ho vaše problémy nezaujímajú.

2. Snaží sa vás vo všetkom prekonať – namiesto toho, aby mal radosť z vašich úspechov, sa vás vždy snaží prekonať. Je neistý a žiarlivý. Vaše kamarátstvo vníma skôr ako súťaž namiesto vzájomne prínosného vzťahu.

3. Ste nervózni, že poviete alebo urobíte niečo zlé – v skutočnom priateľstve by ste sa nemali báť povedať alebo urobiť aj zlé veci. Priateľ, ktorý je príliš citlivý alebo reaguje osobne urazením sa, vie byť vyčerpávajúci a vyvoláva u vás stres. A to by priateľstvo robiť nemalo.

4. Rád kritizuje, ale nekonštruktívne – neváha vás skritizovať, ale kritike často chýba jej konštruktívna stránka. Je dobré, ak vás vie držať pri zemi alebo vám povedať úprimne aj to negatívne, ale vždy by to malo byť s cieľom konštruktívne dané záležitosti vyriešiť. Nemá vás len zhadzovať a znižovať vám sebavedomie.

5. Energiu vám nedodá, ale uberie – po stretnutí s ním ste viac unavení ako nabudení. Kamarát by však mal byť človekom, ktorý vám energiu dobije, nie vás o ňu pripraví. Mali by ste sa cítiť dobre fyzicky i emocionálne. Nie nervózne, unavene a depresívne.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist