Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Zdravie & vitalita

Týchto 5 zvykov pri večeri vedie k priberaniu

Deň by sme mali začať kvalitnými raňajkami. O ich dôležitosti vieme. Dôležité je však aj to, aby bola kvalitná aj večera. Býva však v období, kedy väčšina ľudí relaxuje po náročnom dni. Preto sa práve pri nej ľudia dopúšťajú najväčšieho množstva prehreškov.

Večera je posledným jedlom dňa, a hlavne pre tých, ktorý sa snažia chudnúť, je v celej snahe kľúčová. Akých chýb sa teda vyvarovať?

1. | Jedenie pred televíziou

Sledovanie televízie alebo surfovanie na internete počas konzumovania jedla je zradné, pretože tým vašu myseľ nekoncentrujete na jedenie. Nebudete jesť zmysluplne a nakoniec skonzumujete viac kalórií, ako by ste skonzumovali, ak by ste sa televíziou či počítačom nerozptyľovali.

2. | Zapíjanie vínom/alkoholom

Počas večere pohár vína nič hrozné nespôsobí, ale bez ohľadu na to, aký zlý ste mali deň, nemali by ste alkoholu vypiť viac. Má totiž silu ovplyvniť vaše hormóny a režim spánku. Telo je nabudené, takže vám aj po večeri bude ešte chutiť niečo pod zub.

3. | Konzumovanie kofeínu

Zapiť večeru kolou alebo zeleným čajom je rovnako nezmyselné, ako si dať po nej kávu. Pitie nápojov, ktoré obsahujú kofeín, narušia režim vášho spánku. Najlepšie je preto prestať s príjmom kofeínu po štvrtej hodine popoludní a večer si dať len vodu či čaj bez kofeínu.

4. | Jedenie veľkých porcií

Bohaté by mali byť raňajky, dosť si môžete dopriať aj na obed, ale pri večeraní si dajte na porcie obzvlášť pozor. Nadmerné porcie totiž budú viesť len k jedinému – k uskladňovaniu nadbytku vo forme telesného tuku. Takisto môžete pociťovať pred spaním problémy s trávením.

5. | Načasovanie večere

Načasovanie večere je dôležité, pretože toto jedlo významne ovplyvňuje spánok. Preto by ste nemali jesť tesne pred spaním. Spôsobí to, že nebudete môcť zaspať a keď už zaspíte, tak sa telo prepne do „pomalšieho módu“, pri ktorom sa spomalí metabolizmus a následkom býva aj priberanie.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist