Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
8 tipov pre úspech malých podnikateľov | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Práca & podnikanie

8 tipov pre úspech malých podnikateľov

Malí podnikatelia to nemajú ľahké. Konkurencie je veľká, životnosť ich podnikov neistá. Chcete si zarobiť na dobrý život a viesť úspešný biznis? Prinášame vám osem tipov, ktoré vám k takému úspechu pomôžu.

1. Vždy majte na pamäti dlhodobé ciele – musíte mať víziu a k nej smerovať vaše úsilie. Aj keď budete robiť nejaké veľké rozhodnutie, nemyslíte len na krátkodobé zisky, ale aj na dlhodobú perspektívu. Vaše dlhodobé ciele by mali byť vašim kompasom, keď sa stratíte.

2. Plánujte, ale buďte flexibilní – je dôležité pre úspech vášho podniku, aby ste nerobili veci náhodne, ale dôkladne si všetko plánovali. Na druhú stranu, ak sa vaša cesta vychyľuje od plánu, nerobte paniku, ale upravte si plán zohľadnením nových skutočností.

3. Poznajte svoju profesiu – činnosť, ktorej sa venujete, musíte poznať od A po Z. Neustále sa vzdelávajte a sledujte nové trendy. Pod kontrolou by ste mali mať aj administratívu a účtovníctvo. Aj keď to prenechávate odborníkom, aspoň približnú predstavu o situácii by ste od nich mali poznať.

4. Nevymýšľajte koleso, keď to nie je potrebné – inovácie sú dobré, ale nevyhnutne ich vo vašom podnikaní potrebovať nemusíte. Ak už existuje riešenie, ktoré je pre vás vhodné, uplatnite to a nevymýšľajte niečo nové, čím len stratíte čas, energiu a peniaze.

5. Pri predaji netlačte na pílu – cieľom každej predajnej interakcie je donútiť zákazníka ku kúpe. Netlačte však na pílu, aby ste si zákazníkov neodplašili agresívnym prístupom. Zamerajte sa na ich potreby a snažte sa riešiť tie.

6. Nebuďte ako slimák – súčasný svet je rýchly a aby ste v ňom nie len napredovali, ale aj držali krok, musíte aj vy pracovať rýchlo. Samozrejme, rýchlo a dôkladne. Ak máte niečo dokončiť do piatku, nedokončíte to neskôr! ideálne je, ak to dokončíte napríklad ja o deň skôr.

7. Buďte vytrvalí – nič nie je zadarmo a nič veľké nie je ľahké. Preto buďte trpezliví a vytrvalí. Pracujte tvrdo a nebojte sa prekážok. Postavte sa na nohy po zlyhaniach. Nevzdávajte sa.

8. Nezabúdajte na balans – majitelia malých podnikov môžu mať tendenciu venovať všetok svoj čas svojmu podnikaniu. Aby ste však nevyhoreli, musíte si aj oddýchnuť. Mali by ste si vytvoriť balans, ktorý zahŕňa aj čas s rodinou, oddych, športovanie a zdravú výživu.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist