Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Osobný rast

Ako prežívať viac vnútorného pozitivizmu?

V našich zaneprázdnených a rýchlych životoch zabúdame na dôležité veci. Moderné technológie nám nepomáhajú. Sme preťažení, vystresovaní a ľahko podľahneme negatívnym myšlienkam a emóciám.

Negativizmus si môže vyžiadať svoje daň na našom fyzickom, mentálnom i duševnom zdraví. Ak chcete zmeniť svoje myslenie a prežívať viac vnútorného pozitivizmu, skúste urobiť nasledujúcich šesť vecí:

1. Odložte mobilný telefón – telefón je neustálym zdrojom rozptyľovania a neustále kontrolovanie sociálnych sieti zahlcuje našu myseľ. Odolajte nutkaniu neustále ho používať. Časom sa budete cítiť slobodnejšie.

2. Trávte viac času s milovanými – medzi najväčšie výčitky ľudí na smrteľnej posteli patrí to, že nevenovali viac času svojim blízkym. Trávte čas s priateľmi a rodinou, užívajte si ich spoločnosť, rozprávajte sa s nimi.

3. Urobte si čas pre seba – čas si musíte urobiť aj pre seba. Každý človek, aspoň raz za čas, potrebuje byť na chvíľu sám. Vyhraďte si cez deň čas, ktorý budete venovať sebe. Robte počas neho to, čo vás napĺňa alebo len v tichosti oddychujte, meditujte...

4. Zdravo sa stravujte – ak nebudete jesť dobre, nebudete sa dobre ani cítiť. Nie nadarmo sa hovorí, že v zdravom tele je aj zdravý duch. Správna strava vám dodá energiu, posilní zdravie a potenciálne aj zvýši sebavedomie.

5. Používajte udržateľné produkty – možno si poviete, že jeden človek svet nezmení, ale keď budete ohľaduplní k ekológii, nebudete mať žiadne výčitky. Nepridávajte k znečisťovaniu viac ako nevyhnutne musíte.

6. Vyjadrujte sa pozitívne – nesťažujte sa, nepodceňujte sa, neohovárajte, nenadávajte... Snažte sa verbálne i neverbálne vyjadrovať pozitívnym spôsobom. Vždy, keď chcete povedať niečo negatívne, zastavte sa a otočte svoj pohľad na pozitívny smer. Snažte sa nebyť centrom konverzácie, zameriavajte sa na druhých.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist