Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Prekvapivé výdavky, s ktorými musíte do budúcna počítať | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Peniaze & bohatstvo

Prekvapivé výdavky, s ktorými musíte do budúcna počítať

Možno si myslíte, že máte dobrú prácu a dobré príjmy a príliš sa nezaoberáte vecami, ktoré by sa mohli stať. Zaujmú vás až vtedy, keď sa stanu realitou. A to nie tým najpozitívnejším spôsobom.

Ak sa chcete vyhnúť finančným problémom, mali by ste si vytvoriť rezervný fond, do ktorého si budete pravidelne ukladať časť vašich príjmov na horšie situácie. Nemusia nastať, ale prekvapiť vás môže napríklad aj toto:

1. Oprava automobilu – či už dôjde k poruche alebo autonehode, prinesie vám náklady, ktoré prichádzajú neohlásene. Na prípadnú pravidelnú kontrolu môžete mať vyhradené peniaze, ale musíte si vytvoriť aj zálohu pre prípad poruchy alebo autonehody, ak nemáte havarijné poistenie, ktoré by náklady pokrylo.

2. Obdobie bez práce – ak chcete odísť z práce sami, tak si pravdepodobne premyslíte, aký dopad to bude mať na vaše financie. Čo ak však dostanete nečakane výpoveď? Dávka v nezamestnanosti pomôže, ale nemusí stačiť. Preto si vytvorte rezervný fond aj pre tento prípad.

3. Navýšenie splátok hypotéky – mesačné splátky nie sú garantovane fixované na určitej sume peňazí. Môže sa stať, že sa vplyvom úrokových sadzieb zvýšia. Pripravení musíte byť aj na túto možnosť.

4. Dlhodobá choroba – naše zdravie je nepredvídateľné a aj keď žijete zdravo, môže vás postihnúť choroba, ktorá vás vyradí dlhodobo z pracovného procesu a tým pripraví o zdroj príjmov. Navyše, s každou chorobou súvisia aj náklady na liečbu.

5. Smrť milovaného – najhorším prekvapením pre vás môže byť smrť niekoho blízkeho, ktorému budete musieť zabezpečiť pohreb. Preto musíte mať pripravenú čiastku aj na tieto náklady, najmä, ak už ste v pokročilejšom veku.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist