Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Ako si dramaticky zlepšiť akúkoľvek zručnosť? | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Osobný rast

Ako si dramaticky zlepšiť akúkoľvek zručnosť?

Ak sa venujete hraniu na hudobný nástroj a uvidíte v televízii hviezdu tejto oblasti, iste vám prejde hlavou želanie, aby ste sa aj vy narodili s takým talentom. Nie vždy je to však o talente. Aj vy môžete dramaticky zlepšiť akúkoľvek zručnosť chcete.

Ak chcete byť lepším hudobníkom, športovcom, vedcom či podnikateľom, potom na zlepšovanie vašich zručností využite metódu, ktorá pozostáva zo štyroch prvkov:

1. Dosahovanie a opakovanie – jednoducho povedané, ak chcete zlepšiť určitú zručnosť, musíte ju pravidelne trénovať. A trénovať na hranici vašich možností, aby ste sa stále posúvali ďalej. Vždy by ste mali snažiť dosahovať lepšie a lepšie výkony.

2. Emočné zapojenie sa – tréning vo vás musí vzbudiť pozornosť a emocionálne vás zaangažovať s cieľom dosiahnuť určitý cieľ. Sami musíte mať nutkanie danú činnosť vyladiť, zlepšiť, zefektívniť. Musí vám záležať na tom, aby ste sa zlepšovali.

3. Zmysluplnosť – prvé dva kroky by sa vám nerobili najľahšie, ak by vaša snaha nemala určitý zmysel. Prvé dva kroky povedú k tomu, že danú zručnosť zlepšíte, ale čo vás vedie k tomu, aby ste sa chceli zlepšovať? Musíte vedieť, prečo to robíte. Aký je hlavný dôvod.

4. Rýchla odozva – trénovanie i vykonávanie činnosti vyplávajúcej z vašej zručnosti vedie ku generovaniu informácií. Vy sa ich musíte snažiť zachytiť, správne pochopiť a zareagovať na ne. Môžete tak zistiť, v ktorej oblasti sa zlepšujete najrýchlejšie, ktorá by si zaslúžila viac pozornosti, ktorý nateraz môžete ignorovať a podobne. Ak nemáte trénera, nikto vám to nepovie. Musíte to vycítiť sami a následne to preniesť do tréningu.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist