Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Zostaňte silní: 3 spôsoby, akými prejsť ťažkým obdobím | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Zostaňte silní: 3 spôsoby, akými prejsť ťažkým obdobím

Je frustrujúce, keď sa objaví zložité obdobie. Keď sa dostanete do problémov, často sa cítite bezmocne. Aj v ťažkých chvíľach však môžete mať svoj život pod kontrolou. Pomôcť vám môžu aj nasledujúce tri tipy.

Ak sa objaví ťažké obdobie, musíte trochu zmeniť perspektívu, akou sa naň pozeráte. Áno, môže to byť frustrujúce, ale môžete tým aj niečo získať pre budúcnosť. Keď nabudúce budete prežívať ťažkosti, zvážte toto:

1. Je to príležitosť pre váš rast
Vnímať komplikácie ako príležitosť na zlepšenie a rast vám dodá pocit slobody a spokojnosti, pretože ste sa sami rozhodli viesť váš život vpred. Ak veci len akceptujete, hovoríte si, že s nimi nemôžete nič urobiť. Vzdávate sa svojej sily. Ak sa však zameriate na rast, dodáte si energiu a ľahšie budete hľadať riešenia, ktoré vás môžu dostať na cestičku k úspechu.

2. Netreba sa koncentrovať na problém, ale na riešenie
Mnoho ľudí sa v ťažkom období príliš koncentruje na dané problémy. Venujú im svoju energiu a koncentráciu. Hľadajú dôvody, prečo sa to stále práve im. Vedia podrobne analyzovať, čo je zle. Dôležitejšie je však pozerať sa na to, ako dané problémy vyriešiť. Nastali? Nastali. To už vieme, tak sa pohnime vpred a hľadajme riešenie. Budete mať pocit kontroly a s črtajúcimi sa riešeniami začnete myslieť jasnejšie a racionálnejšie.

3. Je to šanca na zlepšenie vášho charakteru
Čo ťažké časy u vás otestovali? Bola to trpezlivosť? Komunikačné zručnosti? Vytrvalosť? Empatia? Takéto skúsenosti vás otestujú mnohými smermi. Ak však budete silní a vytrváte, ak sa len nevzdáte a nerezignujete, posilnite si svoj charakter a vybudujete si väčší rešpekt sami k sebe. Zlepšite svoje slabiny a budete to brať ako lekciu do budúcna.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist