Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Práca & podnikanie

Ako môžu manažéri pomôcť vystresovaným zamestnancom?

Ak manažéri dokážu dobre manažovať stres u svojich podriadených, dokážu od nich získať lepšie pracovné výsledky. Preto je dôležité vytvoriť prostredie, v ktorom sa stres nebude šíriť, ale potláčať.

Podľa Rosie Harmanovej pomôže znížiť stres u pracovníkov aj nasledujúcich päť vecí:

1. Jasné ciele – manažéri by mali stanovovať skutočne jasné, zrozumiteľné ciele, aby sa vyhlo nedorozumeniam a zmätkom.

2. Pružné pracovné prostredie – nie každému svedčí rovnaké prostredie, a tak by sa na to malo myslieť. Niektorí ľudia potrebujú dohľad, väčšine prísne oko skôr vadí. Netlačte na nich príliš, nesledujte ich príliš. Stanovte im určité štandardy a dovoľte im trochu flexibility.

3. Viac pohybu pre telo – svojich podriadených by ste mali podporovať k tomu, aby si raz za čas dávali prestávky a venovali sa počas nich pohybu. Ak celí deň sedia a pozerajú do monitora, mali by sa prejsť, ponaťahovať, rozcvičiť. Pomôže to ich telu u mozgu. Tomu sa hodí krátka pauza aspoň každé dve hodiny.

4. Uznanie na pracovisku – individuality podávajú lepšie výkony, ak sa im dostáva na pracovisku uznania. Keď vidíte, že zamestnanec odviedol dobrú prácu, dajte o tom vedieť aj ostatným. Poteší ho to, uvoľní sa viac a nabudúce opäť podá dobrý výkon.

5. Motivačné prednášky – raz za čas by ste mohli pozvať aj hostí, aby prehovorili k zamestnancom vašej firmy. Nemusí to byť priamo formou rozhovorov ako terapia, stačí, keď to bude prednáška, ktorá človeka uvoľní a zároveň namotivuje. Môže ísť o témy súvisiace s prácou či so stresom samotným.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist