Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Osobný rast

Ak ste unavení, tieto veci nerobte

Ak ste unavení, vaše telo je náchylnejšie na choroby a nie je také produktívne, aby naplňovalo váš potenciál. Najlepšie, čo pre seba môžete urobiť, je zvoľniť a dopriať si v noci dlhý a kvalitný spánok. Čo však nerobiť predtým, ako pôjdete do postele?

Ak ste unavení, mali by ste sa vyhnúť napríklad týmto siedmim veciam, na ktoré poukázala Nisha Baghadia:

1. Neposilňujte po dlhom pracovnom dni – ak máte za sebou vyčerpávajúci deň v práci, už ste unavení natoľko, že vaše výkony v posilňovni nebudú dobré a riziko zranenia stúpne. Tréning nebude taký kvalitný, aby nebol len stratou času. Ak viete, že vás čaká náročný deň a nechcete vynechať tréning, dajte si ho ráno.

2. Nehádajte sa – keď ste unavený, posledné vec, ktorú potrebujete, je ešte aj zlá nálada. Je však ťažké kontrolovať svoje emócie, keď vám chýba energia. Preto sa snažte vyhýbať situáciám vedúcim k hádkam a konfliktom.

3. Neakceptujte veľké výzvy – keď ste unavení, nie je to najlepší čas na akceptovanie zložitých úloh, hlavne, ak ide aj o dôležité úlohy alebo úlohy zahŕňajúce dôležité rozhodovania. Nemusí to vplývať zle len na prácu, ale aj na vašu reputáciu.

4. Neskôr cez deň si už nezdriemnite – zdriemnutie si môže znieť lákavo a krátke (20 minút) v strede dňa (najneskôr 13:00) vám môže trochu pomôcť, ale dlhšie a neskôr počas dňa, vám zhorší kvalitu spánku v noci. A vy potrebujete najmä ten dlhý, kvalitný spánok, aby ste sa zbavili veľkej únavy.

5. Nechoďte na dlhú jazdu autom – viete, že opití za volant sadať nemáte. Ak ste však veľmi unavení, môže to mať podobné účinky na vašu schopnosť šoférovať.

6. Nepodľahnite chúťkam – keď ste unavení, vaše telo prichádza o časť zábran a ľahšie podľahnete pokušeniu nezdravého a kalorického jedla. Ak chcete byť zdraví, snažte sa nepodľahnúť týmto chúťkam.

7. Neprežeňte to s kofeínom – riešením únavy u mnohých ľudí je káva. V konečnom dôsledku však spôsobí len to, že budete unavenejší. Môže vám skomplikovať spánok a na ďalší deň znížiť vašu koncentráciu a energiu. Ak ju chcete piť, pite ju skôr počas dňa a nie pár hodín pred spaním.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist