Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

10 zvykov, ktoré vás brzdia v ceste za úspechom

Úspešní ľudia pracujú tvrdo, aby dosiahli svoje bohatstvo či slávu. Neplatí to však u každého. Niektorí ľudia sa dopracovali k úspechu bez toho, aby potilo krv. Jednoducho sa vyhýbali zvykom, ktoré vás na ceste za vašim cieľom brzdia.

Ak chcete zvýšiť svoju šancu na úspech, aj vy by ste sa mali strániť týmto desiatim zvykom:

1. Nestanovovanie si cieľov – môžete rozprávať o cieľoch, ale keď si ich nestanovíte a nezapíšete, keď s nimi nebudete aktívne pracovať, pravdepodobne ich nikdy nedosiahnete.

2. Robenie prázdnych sľubov – ak nenaplníte sľub, ktorý ste dali, vrhá to negatívny tieň na vás a vašu firmu. Viackrát vás o pomoc alebo zákazku nepožiadajú a nepomôžu vám na vašej ceste za úspechom.

3. Odkladanie povinností – ak máte niečo urobiť, urobte to. Buďte disciplinovaní – to je jeden z kľúčom k úspechu. Pokiaľ nejde o mimoriadne závažné okolnosti, neodkladajte svoju robotu na neskôr.

4. Čakanie na dokonalý okamih – nečakajte na to, kým budete pripravení, kým budú okolnosti najvhodnejšie. Začnite hneď. Perfektný okamih príde len vtedy, keď sa odhodláte začať.

5. Hádzanie viny na druhých – keď nastane chyba alebo dôjdete k zlyhaniu, prijmite za to zodpovednosť a neviňte druhých. Skúste sa zamyslieť, prečo sa vám to stalo a ako sa z toho možno poučiť do budúcnosti.

6. Spochybňovanie samého seba – máte dve možnosti, ako o seba zmýšľať – buď budete negatívni alebo pozitívni. Prečo sa však spochybňovať? Staňte sa svojím najväčším fanúšikom a verte si.

7. Porovnávanie sa s inými – neporovnávajte sa s inými. Úspešných ľudí môžete brať ako inšpiráciu, ale neporovnávajte sa. Každý sme iný, každý sme v iných situáciách. Snažte sa hlavne každý deň zlepšovať.

8. Vzdávanie sa pri komplikáciách – úspech neprichádza zo dňa na deň a vo väčšine prípadov je potrebné na ceste prekonať množstvo prekážok. Nevzdávajte sa preto ľahko. Vytrvajte.

9. Zabúdanie na dôležitosť vzdelávania – školou vzdelávanie nekončí. Snažte sa kontinuálne vzdelávať minimálne vo svojom odbore. Čítajte knihy, navštevujte semináre, odoberajte odborné publikácie, navštevujte kurzy a pod.

10. Ignorovanie starostlivosti o vaše zdravie – úspešní ľudia vedia, že je dôležité mať zdravé telo. Ak budete chorí, ak budete mať bolesti, nevydržíte pracovať dlhý čas a bude vám chýbať potrebná energia a chuť napredovať.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist