Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Práca & podnikanie

Nemáte peniaze na podnikanie? Začnite zarábať na týchto veciach

V týchto dňoch je pomerne ľahké začať podnikať. Vzostup internetu nám prináša nové príležitosti. Príležitosti, na ktorých využívanie nepotrebujete ani veľký vstupný kapitál.

Predpokladom na začatie podnikania bolo vždy dostatočné množstvo peňazí. To sa však mení a v súčasnosti sa dá začať zarábať aj bez tohto vstupného kapitálu.

Či už si chcete založiť živnosť, obchodnú spoločnosť alebo si len nájsť dodatočný zdroj príjmov, toto je niekoľko možností, ktoré vám to umožnia bez toho, aby ste museli mať na to k dispozícii peniaze:

1. Doručovanie jedál – ak viete šoférovať, môžete osloviť miestne prevádzky s ponukou pomoci s doručovaním jedál. Táto možnosť však bude populárnejšia, keď sa u nás ešte viac rozmôžu zdieľané služby v tejto oblasti.

2. Učenie/doučovanie – učitelia vedia, že si doučovaním môžu dobre privyrobiť. Nepotrebujete byť však učiteľom, aby ste mohli učiť. Stačí vám mať dobré znalosti z určitej problematiky. Navyše, teraz si môžete tvoriť aj online kurzy.

3. Upratovanie – síce v tomto prípade budete zrejme musieť investovať pár eur do čistiacich potrieb a prostriedkov, ale ide o činnosť, ktorú môžete začať relatívne ľahko. Navyše, teraz sa čoraz viac vchody v činžiakoch preorientovávajú zo služieb rezidentov na objednávanie si čistiacich firiem, čo by vám mohli zaistiť istotu pravidelného príjmu.

4. Blogovanie – ak radi píšete a máte nejaké hobby, ktoré by malo potenciál lákať ľudí, založte si blog. Môžete najskôr na nejakej bezplatnej službe, a keď sa rozbehne, tak aj na vlastnej doméne. Potom môžete predávať reklamný priestor firmám, ktoré majú rovnakú cieľovú skupinu.

5. Práca so sociálnymi médiami – ak máte účet na sociálnych médiách, viete, ako pracujú. Ak vám chýbajú zročnosti v manažovaní komerčných stránok, naučiť sa ich môžete naštudovaním si tipov a trikov, ktoré sú na internete dostupné bezplatne. A potom môžete skúsiť manažovať stránky firiem z vášho okolia.

6. Predaj vecí cez internet – ak máte doma veci, ktoré už viac nepotrebujete, dajte ich na predaj cez internet. Keď už si takýto predaj vyskúšate, zarobené peniaze si môžete našporiť a investovať do nákupu tovarov a ich predaja so ziskom. Potom si môžete skúsiť založiť aj e-shop. Krok po kroku.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist