Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Život & vzťahy

Šesť skrytých silných stránok introvertov

Introverti sú známi svojou tichou povahou. Často nedávajú o sebe vedieť, a tak sa v úzadí skrývajú aj svoje silné stránky. A šesť z nich si v tomto článku predstavíme.

1. Vedia riešiť problémy
Či hľadáte radu v oblasti lásky, vzdelania alebo profesionálneho života, introvert by vám pravdepodobne vedel pomôcť. Buď mi vám odpoveď poskytol alebo vás k nej nasmeroval. Počas života si totiž osvojili schopnosť riešiť problémy. V ich čelovom laloku, v centre komplexných mentálnych aktivít, prebieha veľká aktivita. Ľahšie tak spracovávajú a spájajú rôzne informácie.

2. Sú dobrými priateľmi
Introverti sú vo väčšine prípadov lepšími priateľmi ako extroverti. Sú lojálni, pozorní a spoľahliví. Navyše, ak sú vašimi priateľmi, mali by ste sa cítiť poctení. Preferujú totiž menšie množstvo priateľov. Sú v tomto smere vyberaví.

3. Vedia písať dobré texty
Písanie je pre introvertov ako rozmýšľanie prstami. Radi píšu a dokážu svoje myšlienky vyjadriť v písomnej forme. Dokážu svoje myšlienky lepšie popísať, čo je odpoveďou na to, prečo väčšina skvelých spisovateľov inklinuje práve k introvertnému správaniu.

4. Vedia dobre počúvať
Nie sú hluční, vedia písať a ešte lepšie počúvať. Introverti sú od prírody dobrými poslucháčmi. Snažia sa dôkladne prijímať informácie a až po ich spracovaní, vám poskytnú premyslenú odpoveď. Dokonca vedia byť lepšími lídrami ako extroverti, hlavne, ak sú členovia ich tímu prirodzene proaktívni.

5. Vedia sa dôkladne pripraviť
Introverti majú tendenciu premýšľať dlhšie o tom, čo povedie alebo urobia, ako extroverti. A práve z toho vychádza aj ich schopnosť lepšie sa pripraviť. Preto napríklad vedia lepšie odpovedať na nečakané otázky. Jednoducho sú na ne pripravení.

6. Sú kreatívnejší
Výskumy dokázali, že väčšina kreatívnych ľudí v mnohých odvetviach sú introverti. Hoci sú ľudia vedení k tomu, aby sa hlasne a jasne prejavovali, práve utiahnutí introverti stoja za najväčšími úspechmi ľudstva.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist