Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Čaká vás prejav? Tieto tipy vám pomôžu vyvarovať sa rozptýleniu | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Osobný rast

Čaká vás prejav? Tieto tipy vám pomôžu vyvarovať sa rozptýleniu

Ak vás čaká prednáške či prejav pred zrakmi živého publika, mali by ste vedieť, že jedným z kľúčov k úspešnému prejavu je schopnosť koncentrovať sa naň a vyhýbať sa rozptýleniam.

Čím lepšie sa koncentrujete na svoj prejav, tým lepšie vyšlete svoju správu divákom a tým lepšie aj udržíte ich záujem na vysokej úrovni. Ako sa teda vyrovnať s hrozbou rozptýlení? Pomôže týchto päť tipov:

1. Odstráňte rozptýlenia, o ktorých viete – urobte to najlepšie, aby ste prestali myslieť na vaše osobné problémy a záležitosti, ktoré nesúvisia s vašim prejavom. Tiež si prezrite miestnosť, v ktorej budete prednášať, a zbavte sa v nej všetkých možných vecí, ktoré by vás mohli rozptýliť.

2. Pripravte sa na rozptýlenia, ktoré kontrolovať nemôžete – plačúce sa bábätko, kašeľ či kýchanie poslucháča, to sú veci, ktoré ovplyvniť nemôžete. Dopredu sa preto pripravte na to, že môžu nastať. Snažte sa ich ignorovať a pokračovať vo vašom prejave.

3. Počítajte s rozptýleniami vo vašom prejave – v niektorých prípadoch je rozptýlenie také významné, že spôsobí problémy nie len vám, ale aj vašim divákom. Namiesto ignorovania je vtedy lepšie venovať pozornosť publiku, rozptýlenie humorne okomentovať a potom nasmerovať pozornosť späť k prejavu.

4. Sledujte čas – ak chcete zostať koncentrovaní na váš prejav, venujte zbytkovú pozornosť času, ktorý vám zostáva do jeho naplnenia. Ešte pred samotným prejavom by ste mali vedieť, v ktorej časti prejavu by ste mali byť v určitom časovom intervale. Ak ste popredu, reč spomaľte. Ak pozadu, môžete ju trochu zrýchliť.

5. Nájdite si v miestnosti body, na ktoré sa budete koncentrovať – niektorí ľudia si v publiku nájdu osobu, na ktorú sa koncentrujú počas prednášania. Iní si zase nájdu body v samotnej miestnosti, či sú to rohy stien, okná vzadu alebo nejaké predmety. Snažte sa ich mať niekoľko, aby ste sa mohli medzi nimi počas prednášky pohybovať.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist