Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Myslíte si, že nie ste dostatočne dobrí? Spomeňte si na toto | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Myslíte si, že nie ste dostatočne dobrí? Spomeňte si na toto

Je bežné, že sa človek dostane do situácie, v ktorej niečo chce urobiť, ale bojí sa urobiť prvý krok a nahovára si, že nie je dostatočne dobrý. Ak sa najbližšie dostanete aj vy do takejto situácie, spomeňte si na nasledujúce veci, ktoré zastavia negatívne myšlienky o vás.

Pochybnosti vám pomôže obmedziť týchto 10 vecí:

1. Niekde začať musíte – aj odborník bol vo svojej oblasti raz začiatočníkom. Ak nikdy nezačnete, nikdy nebudete môcť uspieť.

2. Každý má pochybnosti – verte tomu, ale každý si myslí, že má na menej, ako v skutočnosti má. Váš potenciál je väčší, ako si myslíte.

3. Ak by ste boli perfektní, nudili by ste sa – nuda by spôsobovalo, že by ste sa od danej veci odkláňali, rozptyľovali by ste sa a hľadali stále niečo nové.

4. Výzvy vám pomáhajú – keď sa snažíte prekonávať výzvy, tak sa cítite byť živí. Práve tejto boj je podstatou života, ktorý človeka napĺňa. Každá prekonaná prekážka vás navyše posúva ďalej.

5. Vy ste svojím najväčším kritikom – ak by sa vás priateľ snažil odhodlať urobiť vec, ktorú chcete urobiť vy, presviedčali by ste ho, aby to nerobil, alebo by ste mu boli oporou? Buďte oporou aj sebe.

6. Aj úspešní ľudia zlyhali – aj tí najúspešnejší ľudia na svete museli prekonávať prekážky a nie všetky prekonali na prvý pokus. Zlyhanie je súčasťou cesty za úspechom.

7. Nikdy nie je neskoro začať sa učiť – aj keď si myslíte, že ste už starí, aj vtedy sa dá naučiť nová zručnosť. Aj vtedy sa môžete učiť, zdokonaľovať a pracovať na sebe.

8. Vždy je oblasť, v ktorej excelujete – vo všetkom dobrí byť nemôžete, ale v niečom ste určite skvelí. Keď spadnete, berte to ako svoj oporný bod.

9. Niekto k vám vzhliada – možno si to nemyslíte, ale vždy sa nájde osoba, ktorá si myslí, že nie je taká dobrá, ako ste vy. Môže to byť niekto z práce, z rodiny či okruhu známych.

10. Pomyslite na to, kam ste to už dotiahli – niekde ste začať museli, tak si zaspomínajte, aké strachy ste počas cesty prekonali. A prekonali ste toho určite dosť na to, aby ste si mohli uvedomiť, že je stratou času nahovárať si, že nie ste dostatočne dobrí.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist