Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
7 spôsobov, ako prekonať priemernosť vo vašom živote | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Život & vzťahy

7 spôsobov, ako prekonať priemernosť vo vašom živote

Nie je nič zlé na tom, ak sa niekto rozhodne viesť priemerný život. Niektorí ľudia by zaň boli aj mimoriadne vďační. Možno však patríte medzi tých, ktorí by tú životnú priemernosť chceli prekonať. Ako na to?

Paul Moyer pripravil sedem krokov, ktoré vám pomôžu k tomu, aby ste sa pozdvihli nad hranicu priemernosti a začali mať navrch:

1. Zbavte sa dlhov – veľa rodín má dlhy pre hypotéku, ale sú aj milióny ďalších ľudí, ktorí sa zadlžujú cez kreditné karty a iné pôžičky. Ak chcete vyrásť, musíte sa týchto dlhov čo najskôr zbaviť.

2. Začnite si tvoriť rozpočty – jedným z najlepších spôsobov, ako sa zbaviť dlhov a vytvoriť si rezervy do budúcnosti, je začať si robiť rozpočty. Naučíte sa tým manažovať svoje financie a nebudete peniazmi mrhať na zbytočnosti.

3. Naučte sa investovať – ak chcete byť nadpriemernými ľuďmi, musíte začať robiť veci, ktoré robia nadpriemerné osoby. A jednou z nich je nechať pracovať peniaze za vás. Naučte sa investovať, aby vaše peniaze nestrácali hodnotu, ale naopak, aby ju získavali.

4. Poistite sa – poistka je niečo, čo má svoju dôležitosť, no väčšina ľudí tú dôležitosť podceňuje až pokým nie je neskoro. Dôležitá je hlavne životná poistka.

5. Manažujte si svoj čas – tak, ako by ste mali vedieť mať pod kontrolou svoje peniaze, by ste mali vedieť aj kontrolovať svoj čas. Venujte jeho väčšinu niečomu užitočnému a neplytvajte ním len sledovaním televízie.

6. Dávajte späť – nestarajte sa len o svoje financie, ale začnite myslieť aj na druhých a vašu komunitu. Pomáhajte tým, ktorí to skutočne potrebujú. Ak to nejde finančne, vyhraďte si čas na dobrovoľníctvo.

7. Myslíte kreatívne – ak sa chcete povzniesť nad ľudí okolo vás, mali by ste sa na svet dívať inými okuliarmi. Mali by ste vystúpiť zo zaužívaného a začať premýšľať kreatívne, čo už sa to týka práce, financií alebo záľub.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist