Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Prečo sa váš partner od vás odťahuje? | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Život & vzťahy

Prečo sa váš partner od vás odťahuje?

Chová sa váš partner z ničoho nič, akoby ste boli tým posledným, na čo pomyslí? Nemusíte hneď panikáriť. Je niekoľko dôvodov, prečo sa muži aj ženy od svojich partnerov odťahujú a nie všetky z nich sú zlé.

Priestor je zdravý, každý potrebuje čas pre seba, aby si udržiaval svoju osobnosť a aby zažil aj niečo mimo vzťahu. Pre zdravý vzťah je dôležité a obmedzovanie tohto priestoru môže vytvárať nové problémy.

Niekedy je aj stránenie sa vašej polovičky jej reakciu na kopenie sa práce alebo tlaku v práci. Inokedy zase potrebuje trochu odstupu, aby získala viac perspektívy na váš vzťah, najmä ak v ňom napredujete príliš rýchlo. Nevyhnutne to však neznamená, že by mu hrozil koniec.

Pre vás a váš vzťah je lepšie, ak by doprajete tento čas pre seba radšej v úvode svojho vzťahu, ako potom neskôr. A pri najhoršom, ani by ste nechceli byť vo vzťahu s niekým, kto si nie je stopercentne istý, že chce byť s vami.

Partneri sa však môžu odťahovať aj v dlhotrvajúcich vzťahoch a pre niektorých je to spôsob, akým sa vyrovnávať s konfliktom. Nie je to ideálne, ale niektorým ľuďom to pomôže urovnať si všetko v hlave, vychladnúť a vrátiť sa do zabehnutých koľají.

Čím by ste spôsobili, že by sa odťahovali od vás ešte viac?

1. Vytvárať tlak alebo hádzať vinu na partnera – dajte partnerovi priestor, neutláčajte ho neustálymi otázkami, telefonátmi, správami, kým sa rozhoduje, čo ďalej so vzťahom, ako vybalansovať svoje priority alebo kým vychladne z hádky. Čím viac na nich budete dotierať, tým viac stresu a negatívnych pocitov budú mať.

2. Vyčkávať na partnera – nebuďte paralyzovaní, kým i váš partner dopriava čas pre seba. Žite si svoj život, choďte von s kamarátmi alebo si doprajte čas pre seba aj vy. Navyše, aj partner uvidí, že aj cez tieto ťažkosti dokážete žiť svoj život, čo je atraktívnejšie, ako čakanie so smútkom v očiach.

A čo by ste, naopak, mali urobiť?

1. Opýtajte sa, čo sa deje – ak ste sa zvykli vídať štyrikrát do týždňa a zrazu je z toho len jedno stretnutie týždenne, je v poriadku opýtať sa, či je všetko v poriadku. Možno nedostanete jasnú odpoveď, ale ak áno, tak budete vedieť, čo sa deje. A v prípade potreby necháte čas partnerovi s tým, že problém môžete prediskutovať vtedy, keď na to bude partner pripravení.

2. Komunikáciou prísť ku kompromisu – aj keď poznáte dôvod, prečo sa partner stráni kontaktu s vami, nemusíte sa cítiť lepšie. Keď budete obaja o tom pripravení diskutovať, bez hádzania viny vyjadrite, že mu priestor umožníte, ale aj vy potrebujete od neho trochu viac. Snažte sa dôjsť ku kompromisu tak, aby ani jeden z vás necítil, že ho váš vzťah nenaplňuje, čo by viedlo zrejme až k rozchodu.

3. Pohnúť sa ďalej – priestor je zdravý, ale možno z neho nedostanete to, čo by ste chceli. Umožňuje však obom pozrieť sa na váš vzťah a ak už viac nie sú napĺňané očakávania alebo sú vaše túžby protichodné, mali by ste porozmýšľať aj vy o tom, či nie je na čase vzťah ukončiť a pohnúť sa ďalej.

zdroj: WomensHealth

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist