Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
10 motivačných kníh, ktoré vás budú inšpirovať k úspechu | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

10 motivačných kníh, ktoré vás budú inšpirovať k úspechu

Musíme sa zmieriť s tým, že v našom živote budú aj výzvy a bariéry. A práve preto neuškodí, ak získate ďalší zdroj motivácie a inšpirácie. Prinášame vám 10 skvelých kníh, ktoré vám dodajú iskru na to, aby ste svoj život opäť nasmerovali k výšinám.

5 sekundové pravidlo (Mel Robbinsová) – podľa autorky potrebujeme len 5 sekúnd na to, aby sme sa stali sebavedomí, prestali odkladať povinnosti, prekonali náš strach a žili šťastnejší život. Okrem rozoberania najrôznejších zvykov prináša aj zaujímavé príbehy, ktoré dodávajú čitateľovi motiváciu.

Jemné umenie mať veci v paži (Mark Manson) – táto kniha hovorí o tom, aby ste sa prestali neustále snažiť byť pozitívnym človekom, ak chcete lepší a šťastnejší život. Autor sa úprimne snaží vyjadriť, že život nie je vždy spravodlivá a že aj napriek našej najväčšej snahe nemusíme vždy vyhrať. Čitateľovi pomáha získať väčšiu kontrolu nad svojimi činmi a životom ako takým.

Mysli a zbohatni (Napoleon Hill) – kniha, z ktorej vychádza väčšina súčasných motivačných rečníkov bola pôvodne vydaná ešte v roku 1937 a jej princípy sú platné dodnes. Naučí vás, ako sa vydať na cestu za úspechom. Ten však nie je len o peniazoch. Je aj o tom, aby ste zistili, čo vlastne od života chcete.

Sila pozitívneho myslenia (Norman Vincent Paele) – medzinárodný bestseller pomohol mnohým ľuďom naplniť svoje životy jednoduchou zmenou myslenia. Kniha je cestou za väčším šťastím, zdokonalením svojej sebadisciplíny a vytrvalosti. Prináša motiváciu do každého dňa.

Zvoľte seba (James Altucher) – jedna z najlepších motivačných kníh poukazuje na to, že najviac času, energie a zdrojov by sme mali venovať do toho najcennejšieho aktíva, ktoré máme – do nás samotných. Kniha hovorí o investovaní do svojho zdokonaľovania a o raste, ktorý nám pomôže naplniť náš potenciál.

Nastavenie mysle (Carol Dwecková) – po rokoch výskumov sa Dwecková rozhodla spísať návod na to, ako si nastaviť myseľ, aby ste napĺňali svoj potenciál nie len v práci a podnikaní, ale aj v škole, vo vzťahoch či výchove detí.

Húževnatosť (Angela Duckworthová) – známa psychologička ponúka pohľad na to, že cesta za úspechom vo veľkej miere závisí od pracovitosti jedinca, ako aj kombinácie vášne a vytrvalosti. Ponúka aj metódy, ako sa vyrovnávať s myšlienkami, ktoré automaticky prídu pri zlyhaní.

Rozumnejšie, rýchlejšie, lepšie (Charles Duhigg) – prináša 8 princípov produktivity, ktoré pomáhajú spoločnostiam aj jedincom dosiahnuť toho oveľa viac. Prináša príklady toho, ako sa každým dňom môžete zlepšiť a ako vymeniť zaneprázdnenosť za produktivitu.

Usteľ si (William H. McRaven) – kniha od vojenského admirála prináša 10 princípov, ktoré sa naučil počas výcviku v námornej akadémii. Naučil sa tým vyrovnávať s najrôznejšími výzvami a udržiavať si svoju disciplinovanosť.

Hľadania zmyslu života (Viktor E. Frankl) – autor píše o svojej skúsenosti s životom v koncentračnom tábore a opisuje lekcie, ktoré ho táto skúsenosť naučila duševnom prežití. Jeho myšlienky pomôžu aj vám vyrovnávať sa lepšie s ťažšími situáciami v živote a ďalej v ňom napredovať.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist