Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Pracujete doma? 9 tipov, ktoré vám pomôžu bojovať s osamelosťou | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Práca & podnikanie

Pracujete doma? 9 tipov, ktoré vám pomôžu bojovať s osamelosťou

Mnoho ľudí v súčasnosti pracuje, pre svoju firmu alebo sami pre seba, vo svojom dome. Tento životný štýl má svoje výhody, ale tí, ktorí ho zažili, vedie, že má aj svoje mínusy. A jedným z nich je, že sa môžete cítiť osamelo. Ako s tým bojovať?

Sloboda práce z domova môže byť fantastická, ale osamelosť vás môže zväzovať. Jamie Friedlanderová však prišla s tipmi, ktoré vám s osamelosťou pomôžu bojovať:

1. Choďte na obed s priateľom – nemusíte to aplikovať denne, ale stačí raz či dvakrát do týždňa. Trochu socializácie s blízkou osobou vám pomôže. Budete mať viac energie i motivácie. Nemusí ísť nevyhnutne o obed, môže ísť napríklad aj o kávičku po práci v strede týždňa alebo spoločná návšteva posilňovne, prípadne 15-minútový rozhovor cez Skype.

2. Venujte sa dobrovoľníctvu – ak chcete zažívať viac sociálneho kontaktu, výborným spôsobom je dobrovoľníctvo. Okrem kontaktu s inými budete niekomu aj pomáhať.

3. Zájdite do knižnice – ak je pre vás kaviareň hlučná, potom zamierte do knižnice. Trochu vypadnete z domova, budete mať tiché prostredie na prácu a môžete nájsť aj niečo zaujímavé na čítanie.

4. Dajte si na stôl fotografiu – ak ste doma samí, dajte si na stôl fotku svojej polovičky, svojich detí. Pohľad na fotky vám môže priniesť spomienky, vďaka ktorým sa nebudete cítiť tak osamote. Navyše, môže vás to motivovať, pretože to sú ľudia, pre ktorých robíte to, čo robíte.

5. Oslovte ľudí, s ktorými prichádzate do kontaktu – ak sa pravidelne stretávate s určitými predavačkami, čašníkmi či susedmi, s úsmevom ich pozdravte a pokúste sa s nimi prehodiť pár slov. Nebude vás to stáť veľa času a tento sociálny kontakt spôsobí, že sa nebudete cítiť tak osamote.

6. Počúvajte podcast – niekomu pri práci v domácnosti pomáha, ak niekoho počúva rozprávať. Môže ísť o rádio, ale skvelé na toto sú podcasty.

7. Pripojte sa ku co-workingu – ak žijete vo väčšom meste, ktoré ponúka možnosť co-workingu, aspoň na pár dní v týždni do neho chodievajte. Môžete získať aj nové kontakty pre vašu prácu.

8. Cvičte – pravidelne cvičenie zlepšuje vaše mentálne zdravie a koncentráciu. Budete mať viac energie a urobíte niečo aj pre svoje zdravie.

9. Zvážte zadováženie si domáceho zvieraťa – ukázalo sa, že ľudia, ktorí žijú samí, ťažia z toho, keď si zadovážia domáce zviera. S pocitmi osamelosti pomôže bojovať aj vám. Navyše, vytiahnu vás aj častejšie von, pretože ich musíte venčiť. A pri venčení často vedú aj k rozhovorom s inými.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist