Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Zdravie & vitalita

Superjedlá, ktoré vám pomôžu udržať správnu váhu

Či stále chudnete alebo už ste svoj cieľ dosiahli, je dôležité sa stále zaoberať tým, ako zabrániť tomu, že bude u vás množstvo telesného tuku v budúcnosti opäť rásť. Našťastie existujú jedlá, s ktorých pomocou si vašu hmotnosť dokážeme udržať.

Tieto jedlá však nie sú dôležité len z tohto hľadiska. Keď ich zahrniete do svojho jedálnička, získate excelentné zdroje cenných živín, ktoré pomôžu fungovať vášmu telu efektívnejšie a prospejú vášmu celkovému zdraviu. O aké jedlá ide?

OVOCIE
Ovociu sa mnohí pri diéte vyhýbajú, ale vďaka veľkému počtu antioxidantom je to skvelý nástroj na budovanie lepšieho zdravia a prevencie proti rôznych chorobám. Tmavšie druhy ovocia sú tiež dobrým zdrojom vlákniny. Ako náhrada sladkostí je skvelé aj na udržanie zdravej hmotnosti človeka. Samozrejme, netreba to s ním preháňať. Niektoré druhy majú veľa kalórií, iné menej vďaka vyššiemu obsahu vody. Najlepšie sú maliny, jahody, čučoriedky či sušené slivky.

ZELENINA
Vo vašej strave by mala byť zahrnutá zelenina v čo najväčšom merítku, najlepšie v rôznych farbách, vďaka čomu pokryte celú škálu potenciálnych zdravotných problémov. Vo všeobecnosti si vďaka nej zlepšíte imunitný systém, vďaka čomu sa budete cítiť lepšie. Takisto sa zasýtite a pritom neprijmete veľa kalórií. Najlepšie sú zelená listová zelenina, mrkva, paradajky, brokolica či karfiol.

STRUKOVINY
Fazuľa, hrach a šošovica sú výborným zdrojom bielkovín a vlákniny, pričom obsahujú málo kalórií. Okrem toho, že pomáhajú k dlhšiemu nasýteniu a lepšiemu tráveniu, pomáhajú tiež stabilizovať krvný cukor. Z fazule je najpotentnejšia čierna a červená.

ORECHY
Orechy sú skvelým zdrojom vlákniny, ktorá pomáha k lepšiemu tráveniu a k odďaľovaniu pocitov hladu. Takisto obsahujú mnoho iných látok, ktoré sú pre telo prospešné a k udržiavaniu zdravej hmotnosti pomáhajú nepriamym spôsobom. Najlepšie sú mandle, vlašské orechy, kešu či lieskové orechy.

RYBY
Ryby obsahujú omega-3 mastné kyseliny, ktoré pomáhajú telu skladovať menej tuku v podkoží a takisto telesný tuk pomáhajú transformovať na energiu. Najlepšie v tomto smere sú morské ryby, ako losos, tuniak či makrely.

Prospešné v tomto smere sú aj zdravé oleje, hlavne panenský olivový olej. Ten okrem iného pomáha regulovať pocity hladu. Takisto je výborný kvalitný zelený čaj, ktorý pre zmenu pomáha páliť viac kalórií počas pokojového stavu tela.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist