Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Ako prežiť sklamanie a posunúť sa ďalej? | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Život & vzťahy

Ako prežiť sklamanie a posunúť sa ďalej?

Už ste ich pár za svoj život zažili a ešte ich aj zažijete. Niektoré sú menšie, iné väčšie. Sklamania. Narušia vaše nádeje, zničia vaše predstavy. Sklamanie však nie je koncom sveta, a preto nemôžete po ňom vešať hlavu.

Všetci vieme, aké je ťažké prežiť veľké sklamanie. Časom sa z neho dostane každý, no niekomu to môže trvať dlhšie, ako by bolo dobré. Aby ste sa so sklamania dostali čo najskôr a posunuli sa vpred, dodržujte nasledujúce tipy:

1. Vytvorte si jasný obraz budúcnosti
Väčšina ľudí má problém po veľkom sklamaní opäť sa sústrediť na svoje ciele. Preto je dôležité mať jasnú predstavu o svojich budúcich plánoch a cieľoch. A najlepšie je to mať niekde aj zapísané. Väčšina ľudí, ktorá sa spamätá ľahšie zo sklamania, sú tí, ktorí majú ciele a ambície spísané na papieri a vedia si ich pripomenúť. Už len znova naskočiť na vlak a podľa plánu postupovať k cieľom. Obnovenie koncentrácie je kľúčové.

2. Sklamanie využívajte ako lekciu
Akákoľvek skúsenosť vám môže byť dobrým učiteľom. Ak je zlá, platí to dvojnásobne. Preto sa treba poučiť a pamätať si na danú lekciu aj v budúcnosti. Vďaka tomu nebudete zažívať opakovane tie isté sklamania a pri vašej budúcej snahe dosiahnete lepšie výsledky. Ak ste zažili veľké sklamanie, pokúste sa napísať na papier jednu či dve lekcie, ktoré ste sa pri ňom naučili. Potom si ich natrvalo osvojte.

3. Vytvorte si pozitívne prostredie
Nič nelieči sklamanie lepšie ako pozitívne prostredie. Ak sa obklopíte negatívnymi ľuďmi a vecami, ktoré vám pripomínajú sklamanie, tak je jasné, že sa z neho budete spamätávať dlho. Namiesto toho by ste mali byť v pozitívnom prostredí, v ktorom sú okolo vás pozitívne naladení ľudia. Budujte si vzťahy s ľuďmi, ktorí vás vedia podporiť a ktorí vám aj po ťažkej situácii vedia pomôcť vrátiť sa na správnu koľaj. Negatívni ľudia to nedokážu.

4. Udržujte si svoj entuziazmus
Je to ťažké, ale po sklamaní sa treba znova nadchnúť pre nejaký cieľ alebo snahu. Využite pre to počiatočné aj malé úspechy, ktoré vás vedia prirodzene potešiť. Následne sa entuziazmus snažte udržať čo najdlhšie. Pri každom sklamaní si pripomeňte, že aj mnohí úspešní šudia si nimi prešli nespočetnekrát.

5. Buďte vytrvalí
Dôležité je tiež, aby ste boli vytrvalí. Nemôžete ísť tvrdohlavo za cieľom po zlej ceste, ale odhodlane hľadajte tie správne cestičky. Keď vám jedna prinesie sklamanie, hľadajte druhú. Vytrvalo však choďte za svojim cieľom, snom. Nevzdávajte sa. Buďte pozorní, učte sa a prispôsobujte si plány tak, aby ste nakoniec skončili s úspechom. Ak sa dlhší časť neviete pohnúť z miesta, namiesto sklamania a frustrácie, skúste energiu venovať nájdeniu malých zmien, ktoré by vás mohli posunúť vpred.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist