Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Elon Musk a jeho tipy pre obchodný úspech

Elon Musk je miliardár pôvodom z Južnej Afriky, ktorý výrazne zbohatol vďaka službe PayPal. Následne si mohol začať plniť svoje sny a založil firmy SpaceX a Tesla Motors, prostredníctvom ktorých sa snaží dosiahnuť revolučné zmeny. Čo však stálo za jeho úspechom? Poradí vám on samotný.

Ak si chcete aj vy napĺňať svoje sny a potrebujete na to najskôr financie, mali by ste sa dať na biznis. Ak s tou myšlienkou koketujete alebo už podnikáte, podľa Muska zvýšite svoje šance na úspech vtedy, ak budete dodržiavať tieto štyri veci:

1. Buďte pripravení pracovať
Ak chcete podnikať, musíte byť motivovaní dostatočne na to, aby ste vydržali pracovať tvrdo. „Je to obrovské množstvo práce. Myslím si, že si ľudia niekedy myslia, že ak sa stanú výkonným riaditeľom spoločnosti, tak budú mať viac dovoleniek a nebudú musieť pracovať tak tvrdo. Opak je však pravdou. Ako šéf budete musieť pracovať extrémne tvrdo,“ tvrdí Musk.

2. Buďte pripravení učiť sa
Jednou z podstatných vecí, ktoré sa Musk pri snahe skomercionalizovať vesmírne výpravy naučil je, že sa je stále veľa toho, čo sa môžete naučiť. Napriek tomu, že mal pozadie vo fyzike, pri navrhovaní prvej rakety SpaceX sa musel poctivo venovať samoštúdiu. „Bola to obrovská učebná krivka, pretože som nikdy nič také nenavrhoval okrem toho, keď som si staval rakety ako dieťa. Pôvodne som v tom nechcel mať prsty. Snažil som sa niekoho najať, ale ľudia buď neboli ochotní sa k nám pridať alebo ak aj boli, tak neboli dostatočne schopní. Skončilo to tak, že som sa nakoniec hlavným dizajnérom rakety stal ja,“ priznal.

3. Vyberte si správny tím
Jeden muž alebo žena nevytvoria spoločnosť. Musk verí, že kľúčové pri budovaní úspešného podniku je najať si tých správnych ľudí. Pri ich hľadaní sa díva na ich pozadie a históriu. Hľadá v nich ochotu učiť sa a pracovať, nie len dosiahnuté úspechy. „Myslím si, ž neskutočne dôležité vybrať si tých správnych ľudí. Správny tím dokáže dosiahnuť zázraky. Zlý tím alebo tím, ktorý nefunguje dobre, môže spôsobiť veľký problém. Je to ako v športe. Riadiť spoločnosť je ako riadiť mužstvo v baseballe alebo futbale. Je to len o tom, akí dobrí sú jednotliví hráči, alebo o tom, ako dobre spolu pracujú? To definuje úspech.“

4. Poznajte, kedy je čas rásť
Muskova spoločnosť SpaceX momentálne zamestnáva viac ako tisíc ľudí a pokroky robila od roku 2002. Jej úspech nenastal zo dňa na deň. Musk firmu založil len so stovkou zamestnancov a v nenáročnej budove. Teraz má veľké budovy, hangáre a továrne, v ktorých sa stavajú raketa. Rast bol pozvoľný a aj vy musíte vedieť, kedy a ako má vaša firma rásť. „Je ťažké sa pripraviť na ďalekú budúcnosť, pretože nemáte taký kapitál a míňanie veľkého množstva peňazí s nádejou, že sa niečo stane, nefunguje. Rýchlo musíte rasť vtedy, keď k tomu momentu príde. Čím viac úloh riešite, tým viac zamestnancov potrebujete,“ dodal.

zdroj: Businees News Daily

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist