Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Osobný rast

Tri spôsoby, ako si zautomatizovať život a zvýšiť tak produktivitu

Robenie rozhodnutí často znižuje schopnosť človeka koncentrovať sa na robotu, ktorú má pred sebou a znižuje tým aj produktivitu. Čím viac rozhodnutí alebo čím je rozhodnutie dôležitejšie, tým to má negatívnejší vplyv.

Vo svojom živote však môžete urobiť zmeny, ktoré vám pomôžu zmenšiť počet rozhodnutí, ktoré musíte deň čo deň robiť. Takýmto spôsobom si časť života zautomatizujete a zostane vám viac priestoru i mentálnej kapacity na dôležitejšie rozhodnutia a na prácu, ktorú musíte urobiť.

Aby váš deň prebiehal čo najhladnejšie, aplikujte zmeny v týchto troch oblastiach:

1. Stravovanie
Prvým krokom k obmedzeniu rozhodnutí týkajúcich sa stravy je vytvoriť si pred každým týždňom plán jedál, ktoré budete jesť nasledujúcich sedem dní. Odpadne vám tak každodenné rozhodovanie o tom, čo si urobíte na obed, čo budete mať na večeru a podobne. S tým súvisí aj rozmýšľanie nad tým, čo potrebujete kúpiť. Mnoho ľudí šetrí energiu aj tým, že si zvykne mať raňajky a večere rovnaké. Menia a plánujú tak len obedy. Môžete si trebárs na raňajky robiť ovsenú kašu a spestrovať si ju odlišnými druhmi ovocia. Na večeru zeleninový šalát. Tiež môžete mať pripravenú zálohu, ak by vám do plánu niečo našlo a potrebovali by ste niečo narýchlo uvariť. Keď k tej situácii príde, budete presne vedieť, po čom siahnuť. Ide najmä o vopred pripravené jedlá, ktoré si uchováte v mrazničke.

2. Obliekanie
Hlavne u žien často dochádza k veľkej časovej investícii v otázke toho, čo si obliecť. Často toto rozhodovanie sprevádza aj nervozita a frustrácia, ktoré vás oberajú o ďalšiu mentálnu energiu. Najhoršie je to vtedy, keď sa niekam ponáhľate a máte obmedzený čas. Preto je základom pripraviť si veci deň dopredu. Pokročilejším stupňom automatizácie je rozplánovať si to, čo si oblečiete vždy týždeň vopred. Keďže často naše voľby ovplyvňuje počasie, musíte mať pripravený aj jasný záložný plán. Niekto pri obliekaní zájde aj do extrému, kedy nosí rovnaké oblečenie každý deň. Tomu sa hovorí maximálne šetrenie mentálnej rozhodovacej energie.

3. Platenie účtov
Zautomatizovaním platenia účtov šetríte najmä svoj čas. Je možné všetko platiť raz mesačne zvlášť, ale stojí vás to čas i energiu. Musíte zaplatiť nájomné, plyn, elektrinu, telefón, internet, televíziu, ak ste živnostníkom, tak aj odvody do sociálnej poisťovne, odvody do zdravotnej... skrátka, môže sa to nakopiť a zabrať dosť času. Ak sa výška platby nemení, existuje riešenie – automatické inkaso platby, ktoré sa vám budú z účtu strhávať sami. Stačí navštíviť banku alebo si nastaviť inkaso cez internet banking.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist