Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Peniaze a emócie. Ako ich úspešne skĺbiť? | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Peniaze & bohatstvo

Peniaze a emócie. Ako ich úspešne skĺbiť?

Bežný život so sebou prináša aj nečakané výdavky, ktoré sú neraz významné. Môže ísť o zdravotný problém, škodu na automobile alebo poruchu v domácnosti. Tieto situácie dostávajú ľudí pod tlak a pociťujú stres. My sa teraz pozrieme na to, ako takéto emócie skrotiť.

Väčšina ľudí pociťuje malú úzkosť, keď majú kúpiť niečo drahšie, či už ide o automobil alebo domáci spotrebič. Cítite to celým telom a to je dobre. Aby ste boli finančne zodpovedný, musíte mať takéto pocity. Akceptujte ich.

Pokiaľ ide o kúpu zážitkov, teda rôznych pobytov, výletov alebo lístkov na koncert, tieto kúpy zase so sebou môžu priniesť pozitívne pocity, ktoré všetko vykompenzujú. O impulzívnom nákupe hmotných vecí to však platí len málokedy. Väčšinou prichádza pocit viny. V čase nákupu ste uspokojení, ale to veľmi rýchlo vyprchá. Je to podobná odozva ako pri závislosti. Preto sa snažte impulzívnym nákupom vyvarovať a radšej si peniaze odložte a udržujte si rezervu.

Udržať si vyrovnané emócie, keď nemáte dostatok peňazí na účte môže byť náročné, pretože sa staráme o svoju budúcnosť i súčasné potreby. Je veľmi dôležité však k peniazom pristupovať vždy s chladnou hlavou.

Niektorí ľudia sa spoliehajú na sociálny systém štátu a nehľadajú si pracovné možnosti skôr, ako musia. Správne je však hľadať si prácu priebežne, chopiť sa príležitosti a znovu niečo budovať. To so sebou prináša pozitívne pocity, pretože budeme na seba pyšnejší. Pomôže to aj sebadôvere – viete sa predsa o seba postarať sami.

Po emocionálnej stránke pomáha, keď vám v ťažkých finančných chvíľach pomáha rodina. Je to ľahšie, pretože viete, že sa v prípade núdze máte na koho oprieť. To tiež pomáha udržovať emócie na čo vyrovnanejšej hladine, aby ste sa opäť mohli racionálne vrátiť na správnu koľaj.

Finančné problémy so sebou prinášajú negatívne vplyvy na vzťah, a preto ide o hlavný dôvod rozvodov. Niektorí ľudia však vedia problémy zobrať z tej druhej stránky a pristupujú k ním ako k šanci vzťah si upevniť. Základom je však otvorená komunikácia s partnerom, pochopenie a snaha problémy riešiť.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist