Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Život & vzťahy

Štyri veci, ktoré robíte nesprávne pri spájaní sa s ľuďmi

Spájanie sa s ľuďmi je nevyhnutné pre manažment, pre predaj, pre budovanie tímu a aby sme to uzavreli, tak takmer pre všetko. Preto je dôležité robiť to správne. Teraz vám poradíme, ktoré veci robíte zle a prečo by ste ich mali prestať robiť.

Možno aj viete dobre komunikovať, ale to neznamená, že sa viete aj dobre spájať s ľuďmi. Ak to chcete robiť dobre, musíte sa zamerať aj na chyby, ktoré treba eliminovať. Medzi tie najväčšie patria nasledujúce štyri:

1. Snažíte sa spájať, keď nemáte čas
Ak vás tlačí čas, niekde sa ponáhľate alebo toho máte veľa na robote, snažte sa nespájať s inými ľuďmi. Nebudete im venovať plnú pozornosť, budete nervózny a budete sa ponáhľať. Nakoniec im venujete päť či desať minút nekvalitného času. Preto sa vždy uistite, že máte na nich dostatok času a ostatné veci máte dostatočne pod kontrolou, aby ste mohli venovať svoju pozornosť len danej osobe.

3. Nepočúvate
Jedným z najväčších prehreškov je, že druhú osobu nepočúvate. Občas sa to každému, ale musíte sa snažiť obmedziť to na minimum. Takisto musíte odolať vábeniu slova. Je totiž dvakrát dôležitejšie pozorne počúvať, ako toho veľa povedať. Pri počúvaní treba aj rozmýšľať, aby ste správne pochopili to, čo vám druhá osoba hovorí. Snažte sa pochopiť jej pozíciu, jej emócie.

3. Ignorujete svoju intuíciu
Pre mnohých profesionálov je racionálny prístup všetko. Dôležité však je naučiť sa veriť aj svojim inštinktom. Mali by ste počúvať svoju intuíciu, ktorá vám môže pomôcť odhaliť viac vecí, ako si možno myslíte. Ak vám niečo hovorí, že je niečo zlé, tak by ste tomu mali pravdepodobne venovať väčšiu pozornosť. Možno si to vyžiada aj koniec vašej snahy a jej opätovné posúdenie.

4. Nedávate si viac priestoru
Chybou pri snahe spoznávať nových ľudí je aj to, že sa venujete príliš intenzívne tejto ambícii. Nedávate však viac priestoru sebe. Potrebujete si užívať aj čas, kedy ste v tichu a osamote. Každý deň by ste si mali venovať aspoň trocha takého času. Pomôže vám to lepšie sa sústrediť, budete produktívnejší a takisto nebudete nútený každodenne sa zbližovať s druhými. Pôjde vám to s nimi aj prirodzenejšie.

zdroj: Rick Goodman

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist