Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Štyri tajomstvá manažmentu času pre podnikateľov | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Práca & podnikanie

Štyri tajomstvá manažmentu času pre podnikateľov

Mnoho ľudí podniká, aby zarobili viac peňazí. Tie však nie sú také cenné ako čas. Ak ho chcete využívať efektívne, mali by ste sa uistiť, že dodržíte nasledujúce štyri tajomstvá manažmentu času.

1. Naplánujte si svoj deň a držte sa plánu
Je až prekvapujúce, koľko podnikateľov nenávidí zoznamy úloh, ktoré sú pritom pre úspech nevyhnutné. Keď si svoj deň naplánujete na papier, máte pred očami, čo treba robiť a zároveň vnímate, aké pokroky počas dňa robíte. Keď všetky úlohy disciplinovane urobíte, budete mať navyše zo seba dobrý pocit. pre úspech je nevyhnutné spísať si zoznam úloh, ktoré korešpondujú s vašimi dlhodobými i krátkodobými cieľmi. Ešte dôležitejšie však je, vykonať ich. Najlepšie je si zoznam spísať ráno pred prácou alebo ešte lepšie v predošlý večer. Netreba však zoznam zahltiť úlohami. Treba spísať pár dôležitých a pár menej dôležitých. Ako prvé riešte tie dôležitejšie.

2. Menej podstatné úlohy delegujte
Delegácia je tajomstvom úspešných šéfov a podnikateľov. Čeľte realite – pravdepodobne nemáte na to, aby ste všetky úlohy urobili bez pomoci druhých tak, aby ste úspech dosiahli bez negatívnych následkov. Menej dôležité úlohy robiť nemusíte. Skúste ich posunúť vášmu pracovníkovi alebo firme, ktorá s vami môže spolupracovať. Možno tým neušetrite peniaze, ale ušetríte čas, ktorý môžete využívať na veci, ktoré vám z dlhodobého hľadiska pomôžu zarobiť ešte viac peňazí.

3. Dovoľte si svoj druh relaxu
Hoci veľa osobných koučov verí, že televízia je strata času a mali by ste čítať viac kníh, nie je to tak úplne pravda. Každý sa totiž viac uvoľniť inak. Niekomu v tom knihy nepomôžu. Ak ste fanúšikov kvalitných filmov, nemusíte sa toho vzdávať. Len to majte pod kontrolou. Relax je dôležitý aj pre vašu produktivitu, pretože si oddýchnete fyzicky i psychicky. Ak k vám tomu pomôže televízia, prečo to nevyužiť? Ak máte radi prírodu, vyberte sa na prechádzku. Ak radí športujete, plusový bod pre vás.

4. Starajte sa o svoje telo
Šport vám okrem zábavy prinesie aj iné výhody – budete zdravší a vitálnejší. Mnohí tomu možno neveria, ale aj cvičenie vám pomôže dodať energiu. Pre veľa úspešných ľudí cvičí ráno, prípadne cez obed – cítia viac energie a ľahšie absolvujú svoj deň. Navyše tým znižujete riziká ochorení. Starostlivosť o telo však nie je len fyzický pohyb. Je to aj dostatok spánku, ktorý je tiež nevyhnutný k dosiahnutiu vyššej produktivity. To, ako sa cítite, ovplyvňuje aj to, čo jete.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist