Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Prečo majú introverti väčšiu šancu dosiahnuť úspech?

Možno sa vám zdá, že väčšiu pravdepodobnosť dosiahnutia úspechu majú skôr extroverti. Radi komunikujú a sú zvučnejší, priebojnejší. V skutočnosti však majú väčšiu pravdepodobnosť úspechu introverti. Prečo je tomu tak?

Napriek tomu, že sú tichí, dosahujú úspech s väčšou pravdepodobnosťou, pretože ich povaha zosobňuje vlastnosti, ktoré by mal mať každý úspešný človek. Za svoje úspechy vďačia týmto črtám:

1. Dobre počúvajú - hlavnou črtou introvertov je, že vedia dobre počúvať. Vedia ticho sedieť v skupine ľudí a nedostať zo seba ani slovo, no jedno je isté – pozorne počúvajú. A navyše vypočuté vedia aj dobre spracovať, čo určite môže byť výhodou.

2. Sledujú okolie - okrem toho, že dobre počúvajú, tak sú aj dobrými pozorovateľmi. Vedia si všimnúť veci, ktoré mnohým uniknú. Vidia, čo sa okolo nich deje, a tak si vedia lepšie všímať príležitosti, riziká, úspešné kroky i chyby.

3. Viac premýšľajú - introverti nezačínajú úlohy alebo projekty bez toho, aby si veci starostlivo premysleli. Sú prirodzene zvedaví hlavne v prípadoch, keď je do rovnice zahrnuté aj riziko. Dokážu dobre plánovať, pretože nechcú byť prekvapení niečom negatívnym.

4. Sú lepšími lídrami - lídri dokážu byť skvelými lídrami, pretože vedia počúvať, ale možno aj trochu prekvapujúco aj robiť skvelé verejné prejavy. Starostlivo si vyberajú slová a sú citliví. Veľmi vážne pristupujú k vzťahom a vedia sa vcítiť do druhých, čo môže byť výhodou pred dobrých lídrov. Vedú vpred konaním a to, čo povedia, je vždy premyslené a ľudí pod nimi pozitívne zasiahne.

5. Ľahšie si budujú dôveru - ak máte nejakú informáciu, ktorú by ste chceli zdieľať s dôveryhodnou osobou, je pravdepodobné že si skôr vyberiete introverta ako extroverta. Tí sú v týchto veciach zodpovednejší a je menej pravdepodobné, že niekomu vaše tajomstvo vyzradia.

6. Sú nezávislí - introverti sa na rozdiel od extrovertov spoliehajú sami na seba. Ich nezávislosť ich naučila pracovať na sebe a menej sa spoliehať na druhých. Nerobí im to problém a dokonca im to viac vyhovuje, aj keď vedia byť aj súčasťou tímov.

7. Majú väčšiu kreativitu - vďaka tomu, že si zvykli dlhšie rozmýšľať o rôznych nápadoch, tak si vyvinuli aj vyšší stupeň tvorivosti. Majú dobrú predstavivosť a vedia spájať odlišné veci do jednoliatych celkov.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist