Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Peniaze & bohatstvo

Vzťah medzi peniazmi a osobným rastom

Niekoľko štúdií už ukázalo, že peniaze nie sú všetko. Ukázali, že po určitej hladine zárobku prinášajú viac šťastia zážitky, dosahovanie osobných cieľov či život podľa vlastných hodnôt. Dokonca v určitom množstve peniaze prinášajú do vášho života menej šťastia. Všetky tieto štúdie však poukazujú aj na niečo iné.

Skutočnou pravdou týchto výskumov je, že mať dostačujúce množstvo peňazí a osobnosť zameranú na rast sú často vo vzájomnom vzťahu. Často so sebou súvisia. Nemusíte nevyhnutne byť zameraný na osobný rast, aby ste mali viac peňazí, a nemusíte mať viac peňazí, aby ste osobne rástli. U väčšiny ľudí však idú ruka v ruke.

Ako štúdie ukazujú, osobný rast je skutočne dôležitejší ako peniaze. Ľudia, ktorí sa ženú po peniazoch na úkor svojho osobné rozvoja, ktorí zanedbávajú vzťahy, vedomosti alebo hodnoty, často skončia bohatí, ale aj nešťastní.

Stačí, keď len človek prijme prácu, ktorá mu síce prinesie viac peňazí, ale menej príležitostí na rast. Prácu, ktorá bude dobre platená, ale ktorá nebude človeka napĺňať. A potom sa len s údivom pozerá, že človek s horšie platenou prácou dokáže byť šťastnejší.

Na druhú stranu, prekonanie určitej sumy peňazí dokáže byť nápomocné pre váš osobný rozvoj. Ak budete pracovať v dvoch prácach, aby ste len vyžili, nebudete mať čas ani silu na svoj rast. Keď už dosiahnete príjem, ktorý z vás strasie finančné starosti, budete sa môcť venovať záľubám, cestovaniu i osobnému rastu.

Ako nájsť rovnováhu?

Kľúčom k rovnováhe je, aby ste si našli kariéru, ktorá vám umožňuje rásť, ale ktorá má aj potenciál priniesť vám solídne množstvo peňazí. Pokiaľ ide o prácu, ktorá vám pokryje životné náklady, má potenciál na rast a vyhovuje vám, potom by vám mohla priniesť do života viac šťastia.

Aj v tomto prípade však musíte byť opatrní. Ak dostanete povýšenie, akceptujte ho len vtedy, ak viete, že nepôjde o prácu, ktorú nenávidíte. Nechoďte len po peniazoch len preto, snažte sa nájsť rovnováhu, ktorá vám nakoniec umožní žiť finančne bezpečný, osobne naplnený a šťastný život.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist