Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Osobný rast

Ako využiť žiarlivosť vo svoj prospech?

Je ľahké uniesť sa skúmaním životov ostatných a neraz sa stane, že pohľad na to, čo vlastnia, alebo na to, čo zažívajú, vzbudí u jedinca pocity závisti alebo žiarlivosti. Mnohí to považujú za zlú vlastnosť, ale je človeku prirodzená a dá sa využiť aj ako výhoda.

Niekto by mohol radiť, aby ste sa nestarali o život druhých a zamerali len na seba. Tým pádom odpadne primárny impulz, ktorý tieto pocity u vás vyvoláva. Ak ich však chcete využiť vo svoj prospech, nesmiete sa im strániť a považovať ich za nevyhnutne zlé.

Marie Forleo, motivačná rečníčka a lektorka osobného rozvoja, radí využiť pri závisti alebo žiarlivosti tieto tri kroky:

1. Zabudnite na nenávisť, radujte sa - často ľudia reagujú na úspech druhých skonštatovaním, že si ho nezaslúžili. To zrejme indikuje, že vo vašom živote je miesto, ktoré potrebuje viac vašej pozornosti. Ak teda niekto dosiahne úspech, majte z neho radosť a akceptujte, že je teraz vašou úlohou zvýšiť svoju snahu. Uvedomte si, že úspech druhých je dôkazom toho, že ho môžete dosiahnuť aj vy. A to je dôvod na povzbudenie.

2. Zistite, čo a prečo u vás vzbudzuje závisť/žiarlivosť - zoberte si papier a pero a zapíšte si veci alebo osoby, ktoré u vás vzbudzujú pocity závisti/žiarlivosti. Potom k ním pripíšte dôvody, prečo tomu tak je. Buďte úprimní. Potom sa opýtajte, ako sa to vzťahuje k vášmu životu a čo z toho by ste chceli skutočne dosiahnuť. Potom sa opýtajte sami seba, či ste ochotný vložiť energiu a čas k tomu, aby ste vytvorili výsledky, ktoré by vám tieto veci priniesli. Ste pripravení učiť sa a tvrdo pracovať? Sú tie veci pre vás skutočnou motiváciou?

3. Nájdite si zmysel - ak chcete v živote dosiahnuť úspech, využite pocit závisti či žiarlivosti k tomu, aby ste sa nakopli k tvrdej práci. Inak to nemá zmysel. Tieto pocity sú tu na to, aby vám pomohli dať sa do pohybu, aby pomohli priblížiť sa k svojim cieľom. Aj vy môžete dosiahnuť všetky tie veci, ak sa budete dostatočne snažiť.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist