Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Práca & podnikanie

Tri otázky, ktoré vám pomôžu založiť úspešný a prospešný biznis

Mimoriadne úspešné podnikanie často začína myšlienkou na riešenie určitého problému. Samozrejme, že sa dá uspieť aj kopírovaním zabehnutých modelov, ale keď chcete dosiahnuť viac a chcete byť zároveň prospešným podnikateľom, musíte sa v prvom rade snažiť o riešenie toho, čo trápi ľudí, vašich potenciálnych zákazníkov.

Ak idete do podnikania s týmto prístupom, potom musíte poznať odpovede na tieto tri otázky:

1. Aký problém na mojom trhu čaká na riešenie?
Ak nájdete vo vašom živote problém, ktorý je neriešený a vedeli by ste toto riešenie nájsť, potom je možné, že ste narazili na vhodný podnikateľský zámer. Často ide o zreteľný problém u množstva ľudí. Často je niekde skrytý. Často úspešný biznis začína len tým, že vy samotní máte problém, ktorí si nejako vyriešite, pričom toto riešenie by v konečnom dôsledku pomohlo aj iným ľuďom. A o tých to je.

2. Je to problém, ktorý sa týka množstva ľudí?
Ak už máte nájdený problém, ktorý podľa vás stojí za riešenie a ktorý by mohol byť základom dobrého podnikania, musíte si teraz úprimne odpovedať, či by bol oň skutočne veľký záujem. Ak tento problém rieši skutočne veľké množstvo ľudí, potom máte zaručený veľký trh pre váš produkt alebo službu a to je výborný začiatok v kombinácii s tým, že na trh vstúpite ako prví.

3. Dokáže mi tento problém dodať motiváciu na dlhý čas?
Kľúčová otázka je tiež, či ide o problém, ktorý vám neprinesie len počiatočný impulz a krátkodobé nadšenie zo začatia podnikania, ale aj dlhodobú motiváciu. Podnikanie totiž nie je len o niekoľkých týždňov a nie je ľahké. Ak chcete skutočne uspieť, musíte byť trpezliví a pracovitý. Musíte mať vášeň aj o päť rokov, desať rokov. Musíte byť pripravení na potenciálne prekážky a komplikácie.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist