Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Osem najhorších jedál pre zdravie i chudnutie | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Zdravie & vitalita

Osem najhorších jedál pre zdravie i chudnutie

Každý si rád sem-tam dopraje aj nejaké nezdravé jedlo. Sme ľudia, je to normálne. Pre ľudí, ktorí chcú žiť zdravo alebo sa udržiavať vo forme, je však dôležité, aby určité jedlá vynechávali úplne. Prinášame vám osem takýchto jedál.

Či už pre snahu schudnúť alebo pre zachovanie kvalitného zdravia, mali by ste sa týmto jedlám za každú cenu vyhýbať:

1. Sladké cereálie
Chcete mať istotu, že budete škodiť procesu chudnutia i vášmu zdraviu? Zvoľte si na raňajky sladké cereálie, ktoré sú tak rozšírené. Nie sú však vôbec zdravé aj napriek tomu, že na ich obaloch sú vypísané najrôznejšie vitamíny či minerály. Obsahujú veľa cukru a lepku.

2. Hamburgery z fast-foodov
Hamburgery samé o sebe nie sú zlé, ale ak si ich urobíte sami alebo ich zjete v overenej kvalitnej reštaurácii. Tie z fast-foodov obsahujú mäso, ktoré sa mäsom ani nazvať nedá. Obsahuje len malý podiel skutočného mäsa a o zvyšok sa starajú voda, kosti, zvyšky a iné výplne, ktoré by ste za normálnych okolností do úst nedali. Takéto hamburgery obsahujú zlé tuky a žemle sú väčšinou z bielej múky.

3. Pukance do mikrovlnky
Kukurica určená na výrobu pukancov v mikrovlnke obsahuje karcinogénne látky, ktoré sú do produktu pridávané, aby dodali pukancom chuť napriek tomu, že sú škodlivé. Sú spojené s mnohými ochoreniami a môžu viesť až k rakovine.

4. Šišky
Neskutočne dobré chutia, ale vyberú si aj svoju daň. A to na našom tele. Šišky obsahujú veľa nekvalitných kalórií, zlých tukov a jednoduchých sacharidov. Okrem toho, že vedú k priberaniu, obsahujú aj látky, ktoré zaručujú, aby vydržali dlhšie čerstvé, ale nie sú vítané pre ľudské telo.

5. Margarín
Margarín bol dlho propagovaný ako zdravá alternatíva k maslu, no skutočnosť je taká, že je horší. Je totiž bohatým zdrojom trans tukov, ktoré zvyšujú úroveň zlého cholesterolu a poškodzujú cievy. Lepšie je používať aj samotné maslo.

6. Čipsy
O čipsoch vie každý svoje. Sú nezdravé, ale napriek tomu obľúbené. Obsahujú veľa tukov a látok, ktoré pomáhajú za každú cenu k predlžovaniu ich trvanlivosti. A to aj za cenu poškodzovania zdravia. Čipsu sú spojené hlavne s radom srdcovocievnych ochorení. A verte, že ani chudnutiu nepomáhajú.

7. Hranolky
Podobne ako čipsy, aj hranolky sú často fritované v olejoch. Navyše, zemiaky obsahujú vysoký glykemický index, čo spôsobuje, že sú zlé pre zdravie i pre snahu dosiahnuť štíhle telo. Obsahujú tiež karcinogén, ktorý sa formuje pri pečení alebo smažení pri vysokých teplotách.

8. Žemľa z bielej múky
Žemľa, alebo iné pečivo z bielej múky, má veľa kalórií a vysoký glykemický index, a tak je jasným nepriateľom pri chudnutí. Navyše, podporuje zápalové procesy v tele a tým pádom aj vedie k rýchlejšiemu starnutiu či výskytu akné.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist