Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Tvrdou prácou môžete vykompenzovať nedostatok talentu

Žijeme v spoločnosti, ktorá je posadnutá dosahovaním cieľov a úspechov a ktorá poľahky pridáva úspešným ľuďom nálepky „obdarený“ či „talentovaný“. Úspešní ľudia sú často vnímaní ako super ľudia, ktorí sa narodili s magickým schopnosťami dosahovať úspech. Mnoho ľudí potom zabúda na podstatnú vec – nie všetko je o talente.

V súčasnosti sa len zriedka niekto skutočne zaujíma o drinu a tvrdú prácu, ktorá sa udiala v úzadí úspechov. Mnoho ľudí predpokladá, že ľudia, ktorí dosiahli niečo veľké, sa buď narodili do správnej rodiny, správnych podmienok, mali talent alebo nejaký dar. Neoceňujú tvrdú prácu, ktorú museli do svojej cesty vložiť.

A práve tu spočíva pravda o úspechu. Môžete mať akýkoľvek talent, bez tvrdej práce veľký úspech nemusíte dosiahnuť. Áno, sú ľudia, ktorým talent stačí, ale často ide len o umelcov a športovcov. A aj tí na sebe pracujú – pravidelne od malička. K úspechu však príde viac ľudí, ktorí žiaden talent nemali. A to platí v každej oblasti života, v športe, umení i v práci.

Pravdou je, že aj bez talentu dokážete uspieť, ak ste odhodlaní vložiť do svojho úsilia skutočne poctivú tvrdú prácu. Nie nedarmo sa hovorí, že bez práce nie sú koláče. Dôkazom toho je mnoho extra úspešných ľudí, vrátane basketbalovej legendy Michaela Jordana či animátora Walta Disneyho. V súčasnosti ich pozná snáď každý, no keď začínali, nemali žiaden talent. Nikto by nečakal, že dosiahnu taký enormný úspech.

Ich tajomstvo? Tvrdá práca a vytrvalosť. Nie talent.

Talent je preceňovaný a môže byť aj zradný. Ako? Povedzte niekomu, že je talentovaný. Nastať môže to, že bude svoj talent naďalej rozvíjať, ale môže dôjsť aj k tomu, že sa po mnohých pochvalách uspokojí. S uspokojením prichádza úpadok motivácie na sebe pracovať a často sa takýto talent premárni. Či ho už máte alebo nie, kľúčové je tvrdo pracovať. Tvrdou prácou môžete podporiť váš talent, ale môžete ňou vykompenzovať aj jeho nedostatok.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2020 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist