Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

7 jednoduchých spôsobov, ako sa motivovať

Cítite stratu motivácie? Máte jej v ostatnom čase menej ako zvyčajne a potrebovali by ste sa nejako naštartovať? Možno vám pomôže sedem jednoduchých tipov, ktoré vám prinášame v tomto článku.

1. Opýtajte sa ráno správne otázky - ráno vstaňte z postele a opýtajte sa otázky, ktoré vás povzbudia. Napríklad: Čo má teší na mojom súčasnom živote? Čo by som chcel zlepšiť? Ako by som sa chcel cítiť na konci tohto dňa?

2. Rozložte si úlohu na menšie kúsky - človek často prichádza o motiváciu, keď pred ním stojí zdanlivo náročnú úloha alebo projekt. V tomto prípade by malo pomôcť úlohu alebo projekt rozložiť na menšie časti a zamerať sa na plnenie ich. Krok po kroku vykonáte tie drobné úlohy, až nakoniec splníte aj tú veľkú.

3. Zlepšite si ciele - možno je váš cieľ príliš veľký, možno nie je dostatočne špecifický. Aby ste boli svojím cieľom motivovaný, musíte si ho vylepšiť. Musí byť ľahko merateľný, realistický, špecifikovaný a ideálne aj časovo ohraničený.

4. Chovajte sa ako váš vzor - čítajte o ľuďoch, ktorí niečo dokázali. Ak medzi nimi nájdete osobu, ktorú by ste mohli pokladať za svoj vzor, snažte sa v ťažkých obdobiach opýtať sami seba, čo by táto osoba v danej situácii robila. A snažte sa konať tak isto. Úspešní ľudia robotu neodkladajú...

5. Spestrite si prácu - aby vás robota nenudila, skúste si prácu nejakým spôsobom spestriť. Vytvorte si zábavu, aby vás vykonávanie úlohy bavilo, aby ste zostali motivovaný a dokončili ju. Môžete si napríklad dať nejakú súťaž sami so sebou alebo s niekým iným.

6. Nebojte sa zlyhania - mnohých demotivuje strach. Často ide o strach zo zlyhania. Ten je však prirodzenou súčasťou života a nemieste sa ním dať ovládnuť. Každé zlyhanie, každá chyba sa dajú brať ako cenné lekcie v ceste za úspechom.

7. Zistite dôvod, prečo musíte niečo urobiť - ak neviete alebo nemáte dostatok dôvodov, prečo niečo robíte, potom je ťažké niečo urobiť. Nájdite si dobré dôvody, prečo musíte robiť to, čo pred vami leží. Prečo bude pre váš život prospešné, ak tú úlohu vykonáte?

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist