Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Prečo je starostlivosť o seba nevyhnutná pre mentálne zdravie?

Hoci aj v súčasnosti vládne u všeobecnej verejnosti presvedčenie, že starostlivosť o mentálne zdravie je príliš náročná alebo nákladná pre priemernú osobu, existuje množstvo bezplatných spôsobov, ako znížiť stres a pocity nepohody.

Každá osoba by si mala zobrať trochu času a venovať trochu energie tomu, aby o seba sa starala fyzicky aj duševne. Každý deň by ste mali pre seba niečo na tomto fronte urobiť, aby ste si posilnili najmä svojho ducha.

Starostlivosť o seba samého je skutočne dôležitá pre hocktorú osobu, pretože pomáha budovať sebavedomie, upevňuje vzťah s naším vnútrom, uvoľňuje napätie, zvyšuje motiváciu a buduje základy pre dobrý zdravotný stav.

Je to cenné, ale nemusí to byť drahé

Predstava, že je príliš drahá pre väčšinu ľudí, je tiež nesprávna. Áno, masáže niečo stoja. Niečo stoja aj všetky tie vyšperkované produkty a služby, ktoré nám marketingoví pracovníci dávajú pod nos. V skutočnosti však existujú aktivity, ktoré si do života môže zahrnúť hocikto. Nepotrebujete peniaze na to, aby ste sa starali o svoje duševné zdravie.

Ľudia by sa mali naučiť, že starostlivosť o seba samého by mala byť prioritou. Väčšina ľudí sa pritom koncentruje najmä na fyzickú stránku. Nemali by pritom zabúdať na to, že rovnako ako fyzické zdravie, je dôležité aj to mentálne.

Fyzickému i duševnému zdraviu prospieva pravidelné cvičenie alebo fyzické aktivity, ako sú tancovanie, športovanie či prechádzanie sa. Cenovo dostupné pre posilnenie mentálneho zdravie je aj vedenie si zápisníka, do ktorého si človek zaznamenáva svoje pocity, nálady, skúsenosti a myšlienky.

Pre posilnenie duševného zdravie je prospešné napríklad aj kúpeľ, čítanie či počúvanie hudby – avšak, nie len ako podkladu pri inej práci. Mnoho ľudí začína svoj deň meditáciou. Aj tá je zadarmo. Interakcia so zvieratami či priateľmi tiež nič nestojí. Prospešné je tiež pomáhanie druhým.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist