Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Neberte život tak vážne. Toto sú dôvody, prečo

Mnoho ľudí sa v modernej spoločnosti až príliš koncentruje na svoju kariéru, sociálne postavenie a majetkové pomery. Život berú až príliš vážne a neužívajú si ho. Je to pritom chyba, ktorú si uvedomia možno až, keď bude príliš neskoro.

Život by ste nemali zasvätiť len práci a kariére, ale mali by ste si ho užívať. Mali by ste si budovať pozitívne vzťahy, pestovať priateľstvá, užívať si voľné chvíle s rodinou a nenechať si ich narúšať stresom alebo negatívnymi očakávaniami.

Hlavným dôvodom toho, prečo by ste mali brať život tak vážne je jednoduchá skutočnosť, ktorú si v každodennom tempe nepripúšťame – jedného dňa zomrieme. Žijeme len raz, tak prečo žiť život, v ktorom nás skľučujú všetky tiež negatívne pocity a nedokážeme si ho tak vychutnať plnými dúškami. Toto je vaša jediná šanca, ako si život užiť. Ako niečo dosiahnuť, ale popritom mať radosť zo života, pokoj na duši a slobodu na mysli.

Ďalšie dôvody už také mocné nie sú, ale tiež stoja za zamyslenie:

1. Egá sú vymyslené
Svoje ideály a predstavy o svete môžete zmeniť jedinou myšlienkou. Aj vaše ego je vytvorené len myšlienkami, a preto sa ním nemusíte nechať ovládať. Ego je nevypočítateľné a môže vás dostať aj do situácií, v ktorých vám bráni v tom, aby ste sa uvoľnili a život si skutočne užívali.

2. Vonkajší svet nemáte pod kontrolou
Bojíme sa vecí, ktoré nemáme pod kontrolou. Bojíme sa vecí, ktoré sa môžu stať, hoci sa pravdepodobne nikdy nestanú. Navyše, prestávame myslieť kriticky a nespájame si súvislosti do jedných celkov, čo vedie k tomu, že sme ľahko ovplyvňovaní politikmi a médiami aj v prípadoch, kedy im ide o strašenie ľudí pre svoje vlastné politické a ekonomické prospechy.

3. Vaše predtuchy pravdepodobne nie sú najlepšie
Ľudia nie sú schopní predpovedať budúcnosť a v skutočnosti nedokážu presne čítať pocity osôb stojacích proti ním, pokiaľ nejde o mimoriadne situácie v živote. Aj naše osobné vnímanie nás môže viesť k mylnej predstave, že nás čakajú zlé dni. Sami sebe si to vsugerovávame. Hodnotíme osoby bez toho, aby sme boli v ich koži a tiež si vytvárame negatívny obraz, ktorý negatívne ovplyvní aj nás.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist