Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

10 svetovo známych osobností, ktoré uspeli až po štyridsiatke

Ak už máte cez tridsať, možno začínate pochybovať o tom, či ešte môžete v živote dosiahnuť veľký úspech. Ak už máte po štyridsiatke, často začínate na seba rezignovať. Netreba sa však vzdávať ani v pokročilejšom veku, o čom svedčí aj prehľad desiatich osobností, ktoré svoj úspech zažili až po hranici 40 rokov. A sú známe po celom svete!

Týchto desať mien vás presvedčí, že aj v pokročilom veku možno dosiahnuť úspech:

1. Ray Kroc - dlhé roky bol klaviristom či predavačom, ale až vo veku 52 sa stretol s bratmi McDonaldovými a inicioval expanziu ich reštaurácie. Úspechy sa dostavili rýchlo a v súčasnosti je firme svetovým gigantom.

2. Henry Ford - v mladosti pracoval ako inžinier u Thomasa Edisona a až ako štyridsaťročný založil vlastnú spoločnosť, v ktorej začal sériovo vyrábať automobily.

3. Abraham Lincoln - v štyridsiatke sa vrátil z politiky k právu, no o sedem rokov neskôr vstúpil do čerstvo založenej Republikánskej strany a o ďalšie štyri roky sa z neho stal prezident USA.

4. Miguel de Cervantes - známy spisovateľ nevydal knihu do 38 rokov a jeho prelomové dielo, Don Quioxte, publikoval až vo veku 58 rokov. Predtým sa trápil s tým, aby našiel vôbec robotu.

5. Samuel Jackson - hviezda filmového plátna prerazila až vo veku 46 rokov, kedy dostala úlohu vo filme Pulp Fiction. Predtým sa Jackson trápil s drogovou závislosťou.

6. Charles Darwin - Darwina spomaľovali zdravotné problémy a svoju revolučnú prácu dokončil až po päťdesiatke.

7. Reid Hoffman - možno ho nepoznáte, ale jeho stránku LinkedIn poznajú milióny ľudí na celom svete. Už v roku 1997 vytvoril stránku pripomínajúcu Facebook. Ako 35-ročný následne založil LinkedIn, ale až o osem rokov neskôr sa z neho stal miliardár, keď sa spoločnosť dostala na burzu.

8. Martha Stewart - preslávila sa svojimi receptami a radami do domácnosti. Úspech zažila až po štyridsiatke, kedy začala vydávať kuchárky.

9. Harland Sanders - spoločnosť s rýchlom občerstvením KFC je známa celosvetovo. Sanders ju pritom na úspešnú dráhu poslal až po šesťdesiatke.

10. Sam Watson - Watson sa stal miliardárom vďaka siete v zámorí známych obchodov Wal-Mart. Prvý obchod pritom otvoril ako štyridsaťštyriročný po niekoľkých zlyhaniach.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist