Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Inšpirujte sa: Päť bežných zvykov úspešných ľudí

Zaujímalo by vás prečo sú úspešní ľudia úspešní? Odpovedí je mnoho, ale jednou z nich je to, že si budujú pozitívne zvyky. A my vám teraz prinášame päť takých, ktoré môžete do svojho života implementovať aj vy.

1. Skoré vstávanie
Úspešní ľudia vstávajú skôr ako bežní smrteľníci. Existujú pritom dva dôvody, prečo to robia. Po prvé, chcú toho v robote viac stihnúť a tichý ranný čas využívajú na nerušenú a koncentrovanú prácu. Po druhé, môžu prvé hodiny dňa využiť na iné činnosti, ktoré súvisia viac s osobným životom, ktoré by nestíhali po dlhých hodinách v práci. Často ide o cvičenie, športovanie, čítanie, meditovanie.

2. Čítanie kníh
Mnohí miliardári si v rozhovoroch nevedia vynachváliť jednu činnosť – čítanie. Čítanie vnímajú nie len ako formu prospešného trávenia voľného času, ale aj ako spôsob, ako sa môžu vzdelávať a rásť. Mnohí často čítajú aj knihy vzdialené ich profesii, vďaka čomu si rozširujú obzory a môžu prísť s kreatívnym nápadom na nový produkt alebo službu. Jeden výskum ukázal, že takmer 9 z 10 amerických milionárov číta denne aspoň polhodinu.

3. Práca na svojom zdraví
Ako už sme vyššie spomenuli, úspešní šudia často vstávajú skôr, aby si stihli zašportovať alebo zacvičiť. Je pre nich totiž dôležité ich zdravie. Uvedomujú si, že keď budú zdraví a budú mať viac energie, budú aj produktívnejší. Preto sa snažia aj zdravo stravovať. A preto mnohí aj meditujú – dôležité je totiž aj mentálne zdravie.

4. Práca na svojom prejave
komunikácia zohráva u úspešných ľudí dôležitú úlohu. Budujú totiž obchodné vzťahy, prezentujú pred verejnosťou a predávajú tým tak svoje produkty alebo služby. Komunikáciu tiež potrebujú na vedenie a motivovanie svojich zamestnancov. Preto sa na nej snažia neustále pracovať. Učia sa prezentovať, počúvať, pracovať s telom a podobne. Nakoniec tieto schopnosti využijú aj v osobnom živote.

5. Využívanie moderných technológií
Úspešní ľudia sa neboja zmien a vedie vo svoj prospech využívať aj nové technológie. Využívajú ich nie len vo výrobe, ale trebárs aj na organizáciu svojej práce a udržiavania rovnováhy medzi prácou a súkromným životom. Nikdy nemali lepšie možnosti ako teraz. Existuje množstvo mobilných aplikácií, ktoré im k tomu pomáhajú.

Pozri aj: Aplikácie, ktoré vám pomôžu zachovať pracovnú produktivitu

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2021 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist