Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Úspech.MNE.sk

Peniaze & bohatstvo 28. 06. 2018

Bohatstvo svetových boháčov v minulom roku rapídne vzrástlo

ikonka
Celkové bohatstvo svetových milionárov a miliardárov sa v roku 2017 zvýšilo až o viac ako desať percent, a tak dosiahlo na métu 70,2 bilióna amerických dolárov. Tvrdí to správa World Wealth Report 2018 od konzultačnej spoločnosti Capgemini.

V minulom roku sa po prvýkrát v histórii bohatstvo svetových boháčov prehuplo cez hranicu 70 biliónov amerických dolárov a zažilo percentuálne druhý najvyšší nárast od roku 2011.

Správa hovorí, že na svete bolo medziročne o 1,6 milióna viac vysoko bohatých osôb, ktorí sú charakterizovaní ako osoby s aktívami v hodnote viac ako 1 milióna amerických dolárov. Firma verí, že pri danom trende sa pokorí hranica 100 biliónov dolárov v roku 2025.

Autori správy tiež veria, že sa výrazný nárast v bohatstve najbohatších môže pozitívny vývoj na globálnych trhoch. V druhom roku po sebe im návratnosť investícií presiahla 20 percent.

Zaujímavé je, že viac ako 61 percent najbohatších ľudí žije v štyroch krajinách – Spojených štátoch amerických, Japonsku, Nemecku a Číne. Z ľudí, ktorí sa stali v roku 2017 novými milionármi, je 62 % z týchto krajín.

V spojených štátoch amerických narástol počet bohatých jedincov o 10 percent na 5,3 milióna. V Japonsku sa zvýšil na 3,2 milióna a v Číne na 1,3 milióna. Išlo o 9, resp. 11-percentný nárast. Percentuálne najvyšší nárast zaznamenala India – 20-percentný. Je v nej 263 000 dolárových milionárov.


Nahlásiť chybu
Mohlo by vás zaujímať:
nastartujte-svoj-produktivny-den-tym-spravnym-sposobomNaštartujte svoj produktívny deň tým správnym spôsobom ake-ziviny-potrebuje-telo-kazdy-denAké živiny potrebuje telo každý deň?pat-pozitiv-abstinencie-od-socialnych-mediiPäť pozitív abstinencie od sociálnych médiíako-sa-pripravuju-najbohatsi-ludia-na-koniec-svetaAko sa pripravujú najbohatší ľudia na koniec sveta?zrucnosti-ktore-by-ste-mali-ovladat-ak-chcete-byt-produktivnejsiZručnosti, ktoré by ste mali ovládať, ak chcete byť produktívnejší
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2018 MNE.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist