Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Akcelerujte svoj úspech s vedomím, že žijete len raz

Je dôležité žiť svoj život naplno, ale väčšina ľudí to nerobí. Treba oceňovať čas, ktorý na tomto svete máte a uvedomiť si, že raz ho vyčerpáte. Aj myslenie na smrť pritom môže váš život vylepšiť.

Žiť život s vedomím, že raz umriete, vám umožní neodfláknuť aj maličkosti. Pomôže vám to vstať ráno z postele s cieľom niečo dosiahnuť. Ak chcete akcelerovať svoj úspech v živote a viesť dobrý život, zvážte nasledujúce tipy od Susie Moore:

1. Zvážte, čo úspešný život pre vás znamená - ako si predstavujete úspešný život? Zastavte sa a pokúste sa pochopiť, ako si dobrý život skutočne predstavujete. Nemusí byť všetko len o dobrej kariére a množstve peňazí na účte. Niekto za úspech považuje rodinu, dobre vychované deti, dobročinnosť a podobne.

2. Zmeňte svoje myslenie, aby ste dosiahli to, čo je pre vás dôležité - premýšľajte nad tým, čo musíte zmeniť. Čo potrebuje vašu pozornosť, aby ste dosiahli svoje ciele? Čo potrebujete urobiť inak? Aký prístup si musíte osvojiť?

3. Uvedomte si, ako vás hanblivosť oslabuje - možno tou najdôležitejšou vlastnosťou úspešných ľudí je nedostatok strachu zo zahanbenia sa. Brzdí vás tento strach od dosiahnutia svojich cieľov? Bojíte sa toho, čo si ľudia o vás pomyslia? Bojujte s tým.

4. Napíšte list sami sebe z pohľadu 90-ročnej osoby - poďakujte si za to, že ste mali guráž a odvahu niečo dosiahnuť. Vyjadrite, za čo ste vďační. Pravdepodobne nepoužijete vety typu: „Som vďačný za to, že si to zahral na istotu, nečíril hladinu vôd a išiel s davom.“

5. Zbavte sa výhovoriek - pozrite sa na výhovorky z perspektívy toho, že vyzerajú ako vtip. Zaneprázdnenosť? Únava? Strach? Výhovorky sú nebezpečnejšie ako takmer čokoľvek, čoho sa pri dosahovaní svojich cieľov obávate.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist