Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Život & vzťahy

Rady, ktoré pomôžu vášmu vzťahu, hoci niektoré znejú zle

Väčšina problémov vo vzťahoch je následnom nesprávnej komunikácie, či už vo všeobecnosti alebo týkajúcej sa špecifických záležitostí. To, že potrebujete vo vzťahu pomoc, neznamená, že je odsúdený na zánik. Znamená to, že ste normálni ľudia.

V tomto článku vám prinášame rady, z ktorých niektoré môžu znieť nesprávne, ale v skutočnosti sú realistickým a efektívnym riešením vašich konfliktov:

1. Nevysvetľujte si veci písomne - hádanie sa alebo riešenie konfliktu cez správy nie je dobré, pretože vedie ešte k väčším komplikáciám v komunikácii a nedorozumeniam. Človek si totiž správy interpretuje subjektívne, chýba mu váš tón hlasu, vaša reč tela či očný kontakt. Tiež sa nedá tak flexibilne reagovať.

2. Písanie využite pred diskusiou - písanie však môžete využiť, ak si potrebujete ujasniť svoje myšlienky pred osobným rozhovorom. Spracujte svoje pocity, napíšte si ich a potom budete môcť pristupovať k riešeniu s väčším pokojom. Tiež tak môžete zistiť, čo u vás spôsobuje negatívne pocity a prečo.

3. Vyjadrite všetky svoje potreby - niekedy váš partner nerobí niečo, čo by ste chceli a to vás podráždi. Možno ste však zabudli otvorene vyjadriť svoje potreby a ak by ste to urobili, situáciu by to vyriešilo. Je teda dôležité vyjadriť všetky svoje potreby bez ohľadu na to, ako vyznejú. Ste predsa partneri.

4. Nebojte sa s partnerom nesúhlasiť - niektoré páry sa vyhýbajú hádkam za každú cenu z obavy o svoj vzťah, čím len zvyšujú svoju nespokojnosť. Naopak, nesúhlas s partnerom by mal byť normálnou súčasťou vzťahu a príležitosťou, ako lepšie pochopiť svojho partnera, ako s ním komunikovať a naučiť sa spolu rásť a riešiť problémy.

5. Je dobré niektoré veci nechať tak - uvedomte si, že nikto nie je perfektný, a tak by ste nemali u partnera riešiť všetky maličkosti a z niektorými nedostatkami by ste sa mali jednoducho zmieriť a neriešiť ich. Nebuďte pasívno-agresívni ani kritickí. Maximálne partnerovi jemne pripomeňte, čo by mal urobiť a buďte trpezliví.

6. Choďte späť aj pohnevaní - je pravdepodobné, že ste už počuli niečo opačné – nikdy nechoďte spať pohnevaní. Nie je však nič zlé, ak sa po dni nahromadeného podráždenia vyhnete riešeniu vášho konfliktu večer, ale namiesto toho sa vyspíte a pokúsite sa ho vyriešiť svieži po spánku. Často tak dochádza k riešeniu ľahšie.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist