Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Zdravie & vitalita

Vypadávajú vám vlasy? Jedzte týchto 6 jedál

Vypadávajú vám vlasy v čase diéty? Je to celkom bežný jav, ktorý možno pozorovať u ľudí, ktorí sa prísnou diétou snažia docieliť stratu podkožného tuku. V iných prípadoch to však spôsobuje aj nesprávna zvolená výživa. Ak chcete posilniť svoje vlasy a zabrániť ich vypadávaniu, ste na dobrej adrese.

To, čo dávate do úst, má významný vplyv aj na kondíciu vašich vlasov. Vypadávanie je pozorované u ľudí, ktorí praktizujú nízkosacharidové diéty. Takéto stravovanie vedie k oslabovaniu vlasov, preto je dôležité mať v strave dostatok komplexných sacharidov, ako aj vitamíny a minerály, ktoré vlasy posilňujú. Tu je šesť jedál, ktoré svojimi živinami splnia úlohu ochrancu vašich vlasov:

1. Sladké zemiaky - pre svoj vysoká obsah beta karoténu sú sladké zemiaky základom zdravého temena hlavy a zároveň sa starajú o podporu vlasového rastu.

2. Špenát a kel - ide o zeleninu, ktorá je bohatá na vápnik a obsahujú tiež bielkoviny, ktoré bránia lámavosti vlasov. Podobne na tom sú aj brokolica a iná zelené listová zelenina. Okrem toho aj mliečne výrobky.

3. Avokádo - avokádo je významným hráčom v oblasti krásy. Okrem iných výhod podporuje aj kvalitu vlasov. Jeho lokálne nanesenie na vlasy a temeno hlavy totiž vedú k stimulácii produkcie kolagénu a elastínu. Stačí naniesť na desať minút.

4. Ryby - ryby sú plné látok, ktoré podporujú kvalitu vlasov, hlavne vitamínu D, bielkovín, ale aj omega-3 mastných kyselín a zinku. Najlepšou rybou v tomto ohľade je losos. Pokiaľ máte nedostatok zinku, ideálne sú ustrice.

5. Mandle - pre vysoký obsah biotínu (vitamín B7) sú mandle základom rýchleho rastu a posilňovania vlasov. Jedna šálka vám poskytne jednu tretinu odporúčaného denného množstva tohto vitamínu.

6. Slnečnicové semienka - aj jedlá, ktoré sú bohaté na železo, sú účinné. Slnečnicové semienka ho obsahujú požehnane a zároveň majú v sebe aj veľa vitamínu E, ktorý podporuje prúdenie krvi do temena hlavy a podporuje rast vlasov. Plusom je, že obsahujú aj veľa horčíku.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist