Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Zdravie & vitalita

Vypadávajú vám vlasy? Jedzte týchto 6 jedál

SLOVAKFITNESS.SK    |    26.10.2018
Vypadávajú vám vlasy v čase diéty? Je to celkom bežný jav, ktorý možno pozorovať u ľudí, ktorí sa prísnou diétou snažia docieliť stratu podkožného tuku. V iných prípadoch to však spôsobuje aj nesprávna zvolená výživa. Ak chcete posilniť svoje vlasy a zabrániť ich vypadávaniu, ste na dobrej adrese.

To, čo dávate do úst, má významný vplyv aj na kondíciu vašich vlasov. Vypadávanie je pozorované u ľudí, ktorí praktizujú nízkosacharidové diéty. Takéto stravovanie vedie k oslabovaniu vlasov, preto je dôležité mať v strave dostatok komplexných sacharidov, ako aj vitamíny a minerály, ktoré vlasy posilňujú. Tu je šesť jedál, ktoré svojimi živinami splnia úlohu ochrancu vašich vlasov:

1. Sladké zemiaky - pre svoj vysoká obsah beta karoténu sú sladké zemiaky základom zdravého temena hlavy a zároveň sa starajú o podporu vlasového rastu.

2. Špenát a kel - ide o zeleninu, ktorá je bohatá na vápnik a obsahujú tiež bielkoviny, ktoré bránia lámavosti vlasov. Podobne na tom sú aj brokolica a iná zelené listová zelenina. Okrem toho aj mliečne výrobky.

3. Avokádo - avokádo je významným hráčom v oblasti krásy. Okrem iných výhod podporuje aj kvalitu vlasov. Jeho lokálne nanesenie na vlasy a temeno hlavy totiž vedú k stimulácii produkcie kolagénu a elastínu. Stačí naniesť na desať minút.

4. Ryby - ryby sú plné látok, ktoré podporujú kvalitu vlasov, hlavne vitamínu D, bielkovín, ale aj omega-3 mastných kyselín a zinku. Najlepšou rybou v tomto ohľade je losos. Pokiaľ máte nedostatok zinku, ideálne sú ustrice.

5. Mandle - pre vysoký obsah biotínu (vitamín B7) sú mandle základom rýchleho rastu a posilňovania vlasov. Jedna šálka vám poskytne jednu tretinu odporúčaného denného množstva tohto vitamínu.

6. Slnečnicové semienka - aj jedlá, ktoré sú bohaté na železo, sú účinné. Slnečnicové semienka ho obsahujú požehnane a zároveň majú v sebe aj veľa vitamínu E, ktorý podporuje prúdenie krvi do temena hlavy a podporuje rast vlasov. Plusom je, že obsahujú aj veľa horčíku.

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1388
EUR-CZK
25.557
EUR-HUF
324.49
EUR-PLN
4.2563
EUR-GBP
0.89485
Neprehliadnite
Citát dňa
„Nie je to o tom, čo sa ti prihodí, ale o tom, ako na to zareaguješ.“
- Epictetus

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist