Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Peniaze & bohatstvo

Nové tryskáče pre biznismanov: NASA pokročí s výrobou, konkurent je popredu

USPECH.MNE.SK    |    21.11.2018
Tí z radu najbohatších sa môžu znovu tešiť na krátke lety medzi Spojenými štátmi americkými a Európu. Vesmírna agentúra NASA a výrobca lietadiel Lockheed Martin totiž napredujú v tvorbe nástupcu známeho Concordu.

Známy Concord bolo nadzvukové dopravné lietadlo, ktoré sa využívalo najmä na lety medzi New Yorkom a Londýnom, resp. Parížom. Jeho maximálna rýchlosť bola 2 330 km/h a pre nízku kapacitu boli letenky také drahé, že nebolo pre bežných cestujúcich. V roku 2003 ho cestujúci využili naposledy.

Boháči sa však môžu pomaly začať tešiť na amerického nástupcu X-59 QueSST, ktorý významne skráti cestovanie cez Atlantik. Jeho výroba bude podľa CNN stáť 247,5 milióna amerických dolárov a mal by byť výrazne tichší a nákladovo efektívnejší ako Concord.

Vďaka svojej tichosti by dokonca mohlo dosahovať v prevádzke vyššie rýchlosti ako predchodca, a tak by čas cestovania mohol byť ešte kratší. Technológia, ktorá by mala hluk znížiť, sa pritom bude testovať už v najbližších dňoch v Texase.

Ak by testy dopadli pozitívne, výroba by mohla odštartovať už do roku 2021.V sektore leteckej dopravy je nadzvukové lietanie momentálne pomerne atraktívna oblasť. Je nepokrytá a niektoré veľké spoločnosti v ňom vidia potenciál. Dokonca sa ďalšie nadzvukové dopravné lietadlo vyvíja aj v Colorade za prispenia súkromných japonských investorov. Tí by dokonca prvé testy S-512 Supersonic Jet mohli urobiť ešte do konca tohto roka.Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1065
EUR-CZK
25.769
EUR-HUF
328.58
EUR-PLN
4.3550
EUR-GBP
0.90453
Neprehliadnite
Citát dňa
„Dokonalosť spočíva v maličkostiach, ale dokonalosť nie je maličkosť.“
- Michelangelo Buonarroti

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist